Wisła z awansem, Polonia z niedosytem

Nie było niespodzianki w rozgrywanym w Świdnicy turnieju Pucharu Polski w siatkówce kobiet. Przepustkę do dalszej fazy uzyskał mistrz I ligi poprzedniego sezonu – Wisła Warszawa. Gospodynie zakończyły zmagania z trzema porażkami i sporym niedosytem, bo były bliskie wygrania ostatniego meczu.

Wisła Warszawa – Energetyk Poznań 3:0 (22, 16, 21)

Polonia Świdnica – AZS AWF Warszawa 2 : 3 (18, 24, -19, -16, -7)

Niedzielne mecze decydowały o pierwszym i trzecim miejscu w turnieju. Wisła gładko, w trzech setach pokonała Energetyka. Zdecydowanie więcej emocji było w spotkaniu świdniczanek i beniaminka I liga – AZS AWF Warszawa. Podopieczne Mateusza Dąbrowskiego i Magdaleny Sadowskiej prowadziły w setach już 2:0, ale kolejne trzy partie padły łupem rozkręcających się z każdą piłką siatkarek ze stolicy.

Przypomnijmy, że wcześniej polonistki przegrały 1:3 z Wisłą i 0:3 z Energetykiem, który również jest beniaminkiem I ligi.

Za tydzień Polonia zainauguruje rozgrywki w II lidze. W sobotę, 7 października o godzinie 17.00 podejmie w hali na osiedlu Zawiszów SMS PZPS II Szczyrk.