Świnką morską przez okno

policja1

policja1Prawdopodobnie z artykułów karnych ustawy o ochronie zwierząt odpowie trójka mieszkańców Świdnicy. W trakcie zakrapianej alkoholem imprezy wyrzucili z okna na trzecim piętrze klatkę ze świnką morską. Gryzoń nie przeżył upadku.

Prawdopodobnie z artykułów karnych ustawy o ochronie zwierząt odpowie trójka mieszkańców Świdnicy. W trakcie zakrapianej alkoholem imprezy wyrzucili z okna na trzecim piętrze klatkę ze świnką morską. Gryzoń nie przeżył upadku. policja1

Dwóch mężczyzn w wieku 24 i 29 lat oraz 25-letnią kobietę policjanci ze Świdnicy zatrzymali wczoraj wieczorem w mieszkaniu przy ulicy Kilińskiego. Cała trójka była kompletnie pijana. Wszyscy mieli w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Dopiero dzisiaj mogli zostać przesłuchani. – Nie przyznają się do wyrzucenia klatki ze zwierzęciem przez okno – mówi Robert Topolski z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy i dodaje: W związku ze sprawą zamierzamy przesłuchać jeszcze dwie inne osoby.

Policjanci przyjechali na miejsce wezwani przez sąsiada, który widział całe zdarzenie. W mieszkaniu na trzecim piętrze, skąd wyrzucono klatkę trwało spotkanie towarzyskie z udziałem kilku osób. – Na miejscu zabezpieczyliśmy klatkę oraz nieżyjącego gryzonia – informuje Topolski.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

(ram)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *