Wieści z jaroszowskiego przedszkola

Przedszkolaki uczciły kropki

W poniedziałek 16 września w grupie “Żabek” w Przedszkolu w Jaroszowie dzieci z opiekunami obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to zapoczątkowany w 2008 roku przez nauczycieli dzień inspirowany książką Petera H. Reynoldsa.

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci wydał w 2003 roku książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników i została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a. Opowieść w niej zawarta stała się inspiracją wielu nauczycieli, dzięki czemu od 11 lat obchodzone jest międzynarodowe święto, które obecnie gości w 108 krajach.

W tym roku w obchodach wzięli udział również najmłodsi mieszkańcy Jaroszowa. – Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat – opowiadają opiekunowie grupy. – Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu, ale nikt nie zwraca na to już większej uwagi. Układaliśmy gąsienice z plastikowych zakrętek, tworzyliśmy własne opowiadania o kropce. Było kolorowo i radośnie.

Celem święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia.

Pierwsze dni „Sówek” w przedszkolu

Dwa tygodnie pobytu w przedszkolu już za nimi! Dla maluszków to dopiero początek wielkiej przygody. Dla wielu dzieci i ich rodziców było to niezwykłe przeżycie.

Pierwsze rozstanie z rodzicami związane było z bardzo dużymi emocjami, jednak szybko udało się je pokonać. Nowe otoczenie, zabawki, wspólne zabawy integracyjne i serdeczne rozmowy niewątpliwie miały wpływ na łagodną adaptację naszych najmłodszych przedszkolaków z grupy „Sówek” .

W czasie tego kilkudniowego pobytu w przedszkolu dzieci zapoznały się z rytmem dnia i z zainteresowaniem brały udział w pierwszych zabawach wokalnych i konstrukcyjnych.

Życzymy wszystkim dzieciom wielu radości, nowych przyjaźni, dobrego humoru i niezapomnianych przeżyć – mówią pracownicy przedszkola, a my do tych życzeń się dołączamy.

Magiczny Dywan

Przedszkolaki z grupy „Sówek” uczą się wykorzystywać nowe technologie, takie jak „magiczny dywan”. Jest to multimedialne urządzenie przeznaczone do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych.

Wykorzystując „magiczny dywan” dzieci rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, dużą motorykę, spostrzegawczość i szybkość. Przeżywają też wspaniałą przygodę bawiąc się tym urządzeniem: grają melodie na pianinie, zbierają słoiki z miodem (uważając przy tym na nadlatujące pszczoły) i chronią naszą planetę przed nadlatującymi rakietami.

Wszyscy doskonale się bawią! „Magiczny dywan” to interaktywna pomoc dydaktyczna, którą „Sówki” już pokochały – podsumowują opiekunowie grupy.

(opr.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *