Wielkie sportowe pomaganie. Góra pieniędzy dla dzieci! (FOTO)

Za nami VIII edycja turnieju charytatywnego organizowanego przez Fundację Wspierania Sportu Łączy nas Football. W hali im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno w Świdnicy nie brakowało atrakcji, licytacji sportowych pamiątek i wielkich emocji!

Impreza zorganizowana w sobotę, 4 stycznia była dedykowana  pomocy czwórce młodych ludzi: Adamowi Szczurkowi, Konradowi Cyparskiemu, Adamowi Chodynieckiemu i Ksaweremu Zbroszczykowi. Podczas turnieju można było wylicytować wiele sportowych pamiątek. Tylko w pierwszej części licytacji wylicytowano między innymi koszulkę Krzysztofa Piątka z Milanu (5000 złotych), czy Piotra Zielińskiego z Napoli (4500 złotych). Tradycyjnie już rękawice, tym razem bramkarskie, Artura Boruca zlicytowała prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska. W sumie okazało się, że zebrano kwotę 64.006,80 zł!

Wydarzeniu towarzyszyły pokazy artystyczne: mażoretek ze Świdnickiego Ośrodka Kultury, mistrza świata w piłkarskich trikach, Pawła Skóry czy układania kostki Rubika przez Adama Chodynieckiego. Oczywiście nie mogło zabraknąć akcentów czysto piłkarskich. W towarzyskim turnieju zmierzyły się zespoły: Fundacji Łączy nas Football, SOLSPORTU, firmy Dabro Bau, Zagłębia Lubin i reprezentacji Górnego Śląska. Dodatkowo odbył się mecz pokazowy, w którym reprezentacja Dolnego Śląska +50 pokonała 2:1 Przyjaciół Fundacji.

Wydarzenie przyciągnęło do hali sportowo-widowiskowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno w Świdnicy plejadę znakomitych gości: sportowców, komentatorów sportowców, ludzi biznesu, samorządowców i polityków. 

OŚWIADCZENIE FUNDACJI WSPIERANIA SPORTU „ŁĄCZY NAS FOOTBALL”

Właśnie przed chwilą w siedzibie Santander Bank Polska SA, Oddział I w Świdnicy przeliczyliśmy komisyjnie wszystkie pieniądze, które zebraliśmy 4 stycznia podczas naszej charytatywnej imprezy, zbiórka publiczna nr 2020/11/OR. Po raz kolejny okazało się, że nasza praca włożona w przygotowanie VIII już edycji tego charytatywnego przedsięwzięcia oraz bezinteresowna pomoc wielu przyjaciół naszej Fundacji nie poszła na marne. Również po raz kolejny okazało się, jak ogromne pokłady dobra, empatii tkwią w każdym człowieku. Kochani dowodem na to jest kwota 64.006,80 zł!!!!! To pieniądze, które już niebawem po dotarciu do nas wszystkich przelewów trafią do beneficjentów VIII Charytatywnego Halowego Turnieju Piłki Nożnej. Kochani, wszyscy razem, którzy uczestniczyliśmy w tej imprezie, przyczyniliśmy się do tego, że na twarzach tych chorych dzieciaków pojawił się uśmiech. Sprawiliśmy również to, iż na twarzach ich rodziców pojawiły się łzy wzruszenia i szczęścia. I to jest bezcenne.
W tym miejscu chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować szczególnie osobom, które wzięły aktywny udział w licytacjach:
– Pani Prezydent Świdnicy Beacie Moskal-Słaniewskiej
– Panu Pawłowi Dąbrowskiemu – właścicielowi Firmy Dabro-Bau
– Panu Robertowi Korólczykowi
– Januszowi Golowi – piłkarzowi Cracovii
– Klubowi Piłkarskiemu Wenus Nowice
– Państwu Adamowi i Brygidzie Gawrysiak
– Firmie Juan
– Sea Food Bar
– Fundacji Santander Bank Polska
– Klubowi Piłkarskiemu Zagłębie Lubin oraz Kibicom
– Firmie Elctrolux za coroczne przekazywanie na nasz Turniej piekarnika, który stanowi zawsze nagrodę dla szczęśliwca, który nabył cegiełkę
Wielkie dzięki i szacunek dla członków Wrocławskiego Klubu Biznesu Olympic:
– Panu Piotrowi Pupinowi – właścicielowi Firmy Republika Wnętrz
– Panu Zbigniewowi Piątkowi – Firmie Beckhoff Polska
– Panu Robertowi Matkowskiemu – Firma Romabud
Ogromne dzięki za przesympatyczne gesty ze strony Akademii Piłkarskiej 13 Jarka Laty, Żeńskiej Akademii Piłkarskiej Damiana Błaszczyka oraz MKS Polonii Akrobatyka sportowa z Tomaszem Mojsą na czele.
A dla mediów tych lokalnych i również tych centralnych słowa szacunku za przychylność, obecność i pozytywne relacje z Turnieju.

Z poważaniem,
Wiesław Żurek – Prezes Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”
Remigiusz Jezierski – Przewodniczący Rady Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”
Karolina Rafałko – Sekretarz Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *