Wielkie ściganie w Świdnicy i okolicy

kolarze

kolarzeŚwidnica kolejny raz znalazła się na trasie prestiżowego wyścigu kolarskiego „Szlakiem Grodów Piastowskich”. W środę, 6 maja liczący 176 kilometrów etap ze startem i metą w Świdnicy otworzy zmagania kolarzy w jubileuszowej, 50. edycji imprezy.

Świdnica kolejny raz znalazła się na trasie prestiżowego wyścigu kolarskiego „Szlakiem Grodów Piastowskich”. W środę, 6 maja liczący 176 kilometrów etap ze startem i metą w Świdnicy otworzy zmagania kolarzy w jubileuszowej, 50. edycji imprezy. kolarze

W czteroetapowym wyścigu zaprezentuje się ponad 100 zawodników z czternastu grup z Polski, Włoch, Niemiec, Czech, Ukrainy, Słowacji i Izraela.

Kibice kolarstwa z powiatu świdnickiego będą mieli wiele szans na zobaczenie zawodników, bowiem etap składa się z ośmiu rund (22 km każda) na trasie Świdnica – Modliszów – Złoty Las – Lubachów – Bystrzyca Dolna – Świdnica. W Modliszowie usytuowana będzie premie górska II kategorii. Start, meta i miasteczko wyścigowe ulokowane zostaną przy ul. Polna Droga. Za każdym razem kolarze wyjadą ze Świdnicy ulicą Wałbrzyską, a wrócą Śląską, Pionierów, Sprzymierzeńców.

Główny wyścig wystartuje o 14.00, metę przewidziano ok. 18.30. Wcześniej, bo o godzinie 11.30 rozpocznie się wyścig dla amatorów. Piastowski Klasyk rozegrany będzie na tej samej trasie, ale zawodnicy będą mieli do przejechania tylko dwie rundy.

UTRUDNIENIA

W związku z przejazdem kolarzy mieszkańcy Świdnicy muszą liczyć się utrudnieniami na drogach Komunikacja z Osiedlem Słowiańskim, z cmentarzami: komunalnym i parafialnym, będzie utrudniona. Ul. Wałbrzyska i Śląska na czas przejazdu kolumny zostaną zamknięte.

Mieszkańcy tej części Świdnicy o utrudnieniach byli powiadomieni ulotkami wrzucanymi do każdej skrzynki pocztowej. Ponadto będą umieszczane tablice informacyjne przy drogach wjazdowych na Osiedla. Apelujemy do kierowców o nie pozostawianie w tym czasie swoich pojazdów na trasie przejazdu wyścigu oraz o zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie – mówi Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Na każdej rundzie, po przejeździe peletonu, jeśli policja stwierdzi brak zagrożenia, otwierać będzie na krótko drogę, ale wyłącznie dla wjeżdżających na Osiedle Słowiańskie i jedynie od strony ul. Wałbrzyskiej. Wyjazd z osiedla będzie możliwy tylko od ul. Przyjaźni.

Ponadto odcinek Polnej Drogi (pomiędzy ul. Chopina, a ul. Wałbrzyską), będzie zamknięty dla ruchu samochodów.

(ram, mm)

(ram)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *