Wielkanocne Jajcowanie z Jubilatem (FOTO)

 

Nabijane cekinami, malowane brokatem, ozdabiane naklejkami – takie jajka stworzyli uczestnicy Wielkanocnego Jajcowania, na które już po raz czwarty zaprosili Zespół Pieśni i Tańca Jubilat oraz Świdnicki Ośrodek Kultury. W trakcie imprezy powstały również bogato dekorowane palmy!

jajcowanie 2016 bfg (59)

Wielkanocne Jajcowanie odbyło się dzisiaj, 19 marca w świdnickiej Galerii Fotografii.   – Warsztaty malowania pisanek i wykonywania palm wielkanocnych w tym roku zostały zorganizowane już po raz czwarty. To dowodzi, że impreza cieszy się dużym zainteresowaniem. Za rok planujemy ją zorganizować w Klubie Bolko, bo z każdą edycją jest coraz więcej chętnych osób do wspólnego dekorowania – mówi współorganizatorka wydarzenia Anna Trzeciak, wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Tańca Jubilat.

Na stołach dominowały pisanki ozdobione cekinami i udekorowane brokatem. Dzieci miały do dyspozycji styropianowe jajka, a członkowie zespołu Jubilat podpowiadali, jak je pięknie przystroić. Chętnym rozdano też gałązki bazi i bukszpanu, wstążeczki i kłosy zbóż po to, by z tych rozmaitych ozdób powstały wielkanocne palmy.  – Uczestnicy stworzyli ok. 50 malowanych jajek. W sumie powstało 150 wielkanocnych dekoracji – informuje Lubomir Szmid, wychowawca, instruktor i choreograf Zespołu Pieśni i Tańca Jubilat, a także kierownik artystyczny. – A wszystko po to, aby poczuć magię świąt i zabrać wielkanocne cudeńka do swojego domu  – dodaje pani Ania.

Tegoroczna edycja  Wielkanocnego Jajcowania była wyjątkowa, po bo raz pierwszy oprócz dekorowania palm i malowania jajek, dla dzieci przygotowano coś specjalnego. Gościem specjalnym była Pani Krystyna Krasińska, która uczyła dzieci sztuki szydełkowania.

tekst i zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

relacja również w poniedziałkowym, papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *