Większe kontrole w Ogródku Jordanowskim

Ogródek Jordanowski ma być miejscem bez spożywania alkoholu – taki cel postawili sobie strażnicy miejscy.  – Plac zabaw służy zabawie dzieciom, nie dorosłym z butelką alkoholu – mówią.

OJ1

8 kwietnia o godz. 10.00 patrol straży miejskiej przeprowadził kontrolę w zakresie porządku i bezpieczeństwa publicznego w obrębie placu zabaw zwanego Ogródkiem Jordanowskim przy ul. 1-go Maja w Świdnicy. Okazuje się, że żadna godzina nie jest złą dla zwolenników trunków alkoholowych, bowiem zamiast dzieci na placu, patrol zastał tam dwóch panów w stanie upojenia, którzy na jednej z ławek bez skrępowania kontynuowali spożywanie piwa. Miejsce to, objęte zostało szczególnym nadzorem strażników w związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców okolicznych domów. Poza kwestiami dotyczącymi urządzania w tym miejscu imprez alkoholowych, świdniczanie przekazali również skargi dotyczące zabrudzania skweru przez psy niewłaściwie nadzorowane przez ich opiekunów.

Sprawcy ujawnionego zachowania, za spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym, zostali rozliczeni w trybie przepisów kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia oraz zostali zobowiązani do opuszczenia placu zabaw.

(SM Ś-ca)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *