Świdniczanie w Krakowie (FOTO)

krak

krakZa nami Rajd Książęcy, który już po raz 18. zorganizowała Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie” i tym samym zaingerowała kolejny sezon cyklicznych wyjazdów. Tym razem grupa ponad 50 świdniczan pojechała do malowniczego Krakowa.

Za nami Rajd Książęcy, który już po raz 18. zorganizowała Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie” i tym samym zaingerowała kolejny sezon cyklicznych wyjazdów. Tym razem grupa ponad 50 świdniczan pojechała do malowniczego Krakowa.

krak

 

Pobyt w magicznym Krakowie trwał dwa dni. W sobotę, 28 marca wraz z przewodnikiem świdniczanie zwiedzili m.in. Wawel, komnaty Katedry Wawelskiej, Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kościół Mariacki, a także krakowski Rynek. Jednym z punktów wycieczki było zwiedzanie Dzwonu Zygmunta, który znajduje się w Wieży Zygmuntowskiej w północnej części katedry wawelskiej w Krakowie. Według legendy spełnia on życzenia. W tym celu trzeba pomyśleć o tym, czego pragniemy, skupić się, oczyścić myśli i dotknąć serca dzwonu lewą ręką. Przewodnik po Krakowie Anna Kowalska opowiedziała również o  pozostałościach murów obronnych czyli Bramie Floriańskiej i Barbakanie. – Kraków jest przepiękny. Miejsce to tętni życiem o każdej porze dnia i nocy. Tłumy turystów, uliczni malarze,  śpiewający artyści, goście podróżujący dorożkami, niestrudzone kwiaciarki, mnóstwo kościołów, hejnał co godzinę z wieży Mariackiej, liczne kawiarnie, puby i restauracje, krakowskie obwarzanki w niewielkich ulicznych budkach i krakowskie gołębie. Wszystko to sprawia, że do tego miasta chce się wracać i jeszcze się nie wyjechało, a już się tęskni – opowiada zachwycony pan Maciej, uczestnik wycieczki.

Drugi dzień był czasem wolnym przeznaczonym na indywidualne podziwianie zakamarków Krakowa. Większość świdniczan udała się wtedy na jedną z najpopularniejszych dzielnic miasta – Kazimierz albo odwiedziła Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Byli też tacy, którzy wybrali rejs statkiem po Wiśle, by podziwiać malownicze zakątki dawnej stolicy Polski. Najmłodsi uczestnicy rajdu spragnieni bajkowych opowieści obowiązkowo udali się na wizytę do Smoczej Jamy i na spotkanie ze Smokiem Wawelskim ziejącym prawdziwym ogniem. Wielu uczestników wycieczki odwiedziło również Sukiennice oraz świąteczny jarmark odbywający się w Niedzielę Palmową na krakowskim Rynku. Było gwarno i tłoczno. – Jestem zachwycona Krakowem i organizacją wycieczki. Wrażenia niesamowite, pogoda dopisała, wszystko zaplanowane bardzo dobrze. Brawa dla organizatorów! Nie mogę doczekać się kolejnych rajdów – dodaje pani Elżbieta, uczestniczka wycieczki.

(BFG)

{fcomment}

{gallery}galerie/150330krakow{/gallery}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *