Świdnicka Orkiestra gra na całego (FOTO)

wosp 21

wosp 21Koncerty, pokazy taneczne, występy wokalne, badania profilaktyczne, licytacje, a wieczorem światełko do nieba. Tak dla dzieci i seniorów w całym powiecie świdnickim gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, której finał odbywa się już po raz 23.

Koncerty, pokazy taneczne, występy wokalne, badania profilaktyczne, licytacje, a wieczorem światełko do nieba. Tak dla dzieci i seniorów w całym powiecie świdnickim gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, której finał odbywa się już po raz 23.wosp 38

Od wczesnych godzin porannych we wszystkich miejscowościach powiatu świdnickiego pojawili się wolontariusze z puszkami. W tym roku środki zebrane podczas finału zostaną przeznaczone dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.   – W Świdnicy pracują dwa sztaby ludzi. W pierwszym, zlokalizowanym w ŚOK pracuje ponad 100 osób. Drugim sztabem jest lokalna telewizja, w której na żywo na antenie można cały czas licytować przedmioty  – informuje Bożena Kuźma, p.o. dyrektora ŚOK.

W Świdnicy wszystkie atrakcje odbywają się w Galerii Świdnickiej. Oprócz występów tanecznych i wokalnych, jest mnóstwo imprez towarzyszących m.in. pokaz motocykli, prezentacja replik broni, demonstracje udzielania pierwszej pomocy, malowanie buziek itp. Ciekawą atrakcją są dwa ustawione rowery do ćwiczeń, na których każdy przejechany km to 1 zł wrzucony przez galerię dla WOŚP.

W południe imprezę charytatywną rozpoczęła prezydent miasta. – Jest mi bardzo miło, że już po raz 3. w taki sposób otwieram wielki finał WOŚP, który udało się zrealizować przy współudziale Miasta Świdnicy, Świdnickiego Ośrodka Kultury, Galerii Świdnickiej i wielu życzliwych ludzi, w tym nieocenionej pomocy świdnickich harcerzy – mówiła Beata Moskal-Słaniewska.

Impreza zakończy się o godzinie 20.00 światełkiem do nieba. W jednej chwili w całej Polsce, w tym w powiecie świdnickim niebo pokryje się fajerwerkami.

Sponsorzy fantów na licytacje:

Hotel Red Baron (kolacja dla dwojga), Instytut Zdrowia i Urody „YASUMI”(bony na zabiegi na ciało), Krzysztof Zapart (lot balonem), Stowarzyszenie Motocyklowe RIDER (orszak weselny motocyklami, koszulki, kalendarze), Cukiernia „Kasia”(tort WOŚP), Sklep INTERMARCHE (bony na zakupy), CONDIZIONE (4 miesięczne karnety na siłownię), Centrum Twórczej zabawy ALE HECA, Szkoła językowa SMART, Chrześcijańska Formacja ASG- Drużyna Braci, Szkoła językowa Mała Lingua, radny Rady Miejskiej Wiesław Żurek, poseł na Sejm Teresa Świło, Piotr Snopczyński, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Świdnicki Klub Piłki Ręcznej, Warsztat Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie i Świdnicy, Prezentokracja. Można licytować także prace świdnickich artystów, gadżety związane z WOŚP, koszulki, kalendarze itp., biżuterię z kamieni szlachetnych od Moniki Burdki, płytę z autografem KOVALCZYK BIG BAND PROJECT i wiele innych…

Program oraz szczegóły akcji w powiecie świdnickim tutaj

Aktualizacja godz. 22.00

W sztabach WOŚP trwa liczenie pieniędzy. W Świdnicy podano wstępne wyniki zbiórki pieniędzy przez wolontariuszy. – Jak dotąd tylko w samym sztabie ŚOK udało się zebrać 33 tys. 669, 91 zł plus kilkadziesiąt centów – poinformowała przed godziną 22 Bożena Kuźma, szefowa świdnickiego sztabu ŚOK, p.o. dyrektora ŚOK. W sztabie „Teletop Sudety” wolontariusze wg wstępnych obliczeń zebrali 16 tys. 700 zł. Na antenie „Teletop Sudety” na żywo licytowane są fanty przekazane na rzecz orkiestry. Kwota z licytacji wynosi już ponad 6 tys. zł, a telefony cały czas dzwonią. 

 

(BFG), foto Wiktor Bąkiewicz

{fcomment}

{gallery}galerie/150111wosp{/gallery}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *