Wicemistrz Dolnego Śląska!

mazurkiewicz1

mazurkiewicz1Dobrze rozwija się kariera sprintera Olimpii Świdnica Grzegorza Mazurkiewicza. W sobotę został halowym wicemistrzem Dolnego Śląska juniorów!

Czempionat regionu odbył się w… Jabloncu w Czechach. Podopieczny trenera Miciosa Theodosiadisa wystartował w konkurencji 60 metrów. Eliminacje przeszedł bez problemów uzyskując czas 7,11 sek. W finale powtórzył wynik z dokładnością do jednej setnej sekundy. Szybszy okazał się tylko jeden rywal. mazurkiewicz1

Mazurkiewicz utrzymuje stabilną formę od kilku tygodni. 1 lutego z czasem 7,10 sek. wygrał bieg na 60 m na mityngu w Wałbrzychu. Na tych samych zawodach drugie miejsce w biegu na 300 metrów zajęła młodziczka Małgorzata Toroń (czas: 46,86). W Wałbrzychu startowali jeszcze dwaj inni reprezentanci Olimpii: Przemysław Osienienko (60 metrów)i Dawid Kalinin (300 metrów).

To kolejne sukcesy lekkoatletów z Olimpii. We wrześniu ubiegłego roku Mazurkiewicz i Toroń cieszyli się ze złotych medali mistrzostw makroregionu dolnośląskiego i lubuskiego.