Weź udział w wakacyjnym słuchowisku

Lato, nie ma szkoły, a Ty nudzisz się i nie masz pomysłu, jak spędzić wolny czas? Weź udział w wakacyjnym słuchowisku. Jeśli chcesz kreatywnie spędzić wakacje, ten projekt jest dla Ciebie. Organizatorzy zapraszają młodzież ze Świdnicy i okolic do wspólnego tworzenia teatralnego projektu pod okiem reżyserki, dramaturgów, muzyków, radiowców i didżejów! 

Nie siedź w domu na wakacjach — wykorzystaj twórczo ten czas i poznaj tajniki pracy w studio muzycznym/zawodu aktora/umiejętności didżejskie i speakera radiowego — czekamy na Ciebie, stworzymy razem kosmiczne słuchowisko!

*Kiedy? — Od 16 do 31 sierpnia.

*Gdzie? — W III Liceum Ogólnokształcącym i Studiu Muzycznym „Trójka” w Świdnicy.

*Kogo zapraszamy? — Gimnazjalistów i licealistów, którzy fascynują się muzyką lub teatrem, którzy są didżejami lub aktorami, piszą teksty,występują na scenie, śpiewają albo grają swoje kawałki. Chcemy połączyć siły dwóch światów i w profesjonalnym studiu muzycznym stworzyć słuchowisko z autorską muzyką i scenariuszem.

*Kogo szukamy wśród uczestników? — Didżejów. Aktorów. Muzyków. Reżyserów. Dramaturgów. Krytyków. Producentów. Każdego, kto chciałby realizować swoje pasje.

*Co robimy? — W trakcie dwóch tygodni odbędą się warsztaty z różnych dziedzin: reżyserskie, dramaturgiczne, aktorskie, emisji głosu, didżejskie, muzyczne, krytyczne i producenckie. Pod okiem specjalistów napiszemy tekst, stworzymy warstwę dźwiękową i odegramy słuchowisko, a na koniec wydamy razem płytę!

*Na jaki temat? — Łączymy kreatywnie tradycję i popkulturę, dlatego zapraszamy na warsztaty z teatralnej didżejki i wspólne tworzenie remiksów. Uczestnicy projektu przekonają się, że remiksować można nie tylko kawałki muzyczne, ale także inne teksty kultury, a didżej w muzyce, podobnie jak dramaturg w teatrze – jest twórcą oryginalnych utworów. Na warsztatach będziemy remiksować „Wojnę światów” H. G. Wellesa, legendarne słuchowisko, które wywołało masową panikę podczas premiery w 1938 roku. Radiowa transmisja prowadzona „na żywo” z inwazji Marsjan na Ziemię sprawiła, że niektórzy uwierzyli w atak kosmitów. Naszym punktem wyjścia będzie odwrócenie akcji: kosmonauta z Ziemi wskutek awarii sprzętu gubi się w kosmosie i napotyka przedstawicieli innych gatunków. Spróbujemy odtworzyć sytuację zaginionego we wszechświecie człowieka, spotkania z nowością, innością, otwarcia na nieznane perspektywy.

*Kto poprowadzi warsztaty? — Reżyserka Mira Mańka. Dramaturdzy Aleksandra Spilkowska i Marcin Miętus. Muzyk Michał Zygmunt. DJ Krootki. Aktorzy Rafał Kroneneberger, Iga Załęczna i Karolina Micuła. Krytycy Karolina Wycisk i Mateusz Witkowski. Producent Grzegorz Gołębiowski. Fotograf Bartek Kliszczyk.

*Zasady udziału w projekcie — Udział w warsztatach jest bezpłatny. Trzeba tylko wysłać zgłoszenie na adres: k.wycisk@fundacjaperformat.com — Nie czekaj, ilość miejsc ograniczona!

*Więcej: www.fundacjaperformat.com

###

Projekt realizowany w ramach programu Lato w teatrze Instytutu Teatralnego.

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.
W aktualnej 10. edycji programu dofinansowanie otrzymały 42 ośrodki z całej Polski – 19 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury. Beneficjenci, którzy organizowali u siebie Lato w teatrze w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie, mają za zadanie wspólnie zrealizować projekt z instytucją lub organizacją partnerską, nie biorącą dotychczas udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 6 ośrodkom.
W tegorocznej edycji programu weźmie łącznie udział ponad 1500 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej na temat programu na: www.latowteatrze.pl oraz Facebook.com/programLatowteatrze

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *