Weź udział w Dyktandzie Świdnickim

 

Kto zostanie mistrzem ortografii? Przekonamy się niebawem. Już po raz dwunasty Liga Kobiet Polskich koło w Świdnicy zaprasza do udziału w Dyktandzie Świdnickim.

„Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza, by w setną rocznicę jego śmierci oddać należny mu hołd za to, że w czasach zniewolenia tworzył ku pokrzepieniu serc, a jego książki historyczne zbłądziły pod strzechy. Henryk Adam Aleksander Pius Sienkiewicz herbu Oszyk urodził się w Woli Okrzejskiej, gdy w Galicji wybuchło Powstanie Krakowskie, zwane też rzezią galicyjską. Pochodził ze zubożałej szlachty, która w herbarzu polskim ma znak łabędzia” – tak zaczynało się ubiegłoroczne dyktando. Jak będzie tym razem? Przekonaj się sam. Tegorocznego mistrza ortografii poznamy 23 września.

Już za chwilkę, za dni kilka, będą walczyć „ó” z „u” ; „ż” z „rz” – zachęca do udziału organizatorka przedsięwzięcia Elżbieta Dudziak, przewodnicząca świdnickiego koła Ligi Kobiet Polskich.

W Dyktandzie Świdnickim może wziąć udział każdy mieszkaniec powiatu świdnickiego, za wyjątkiem osób z wykształceniem polonistycznym oraz laureatów poprzednich edycji konkursu.

Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody i dobra zabawa. Organizatorki zapraszają do udziału i gwarantują pełną dyskrecję wyników ortograficznych zmagań.

Wielkie ortograficzne zmaganie odbędzie się w sobotę, 23 września o godz. 10.00 w Sudeckim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33 w Świdnicy.

(BFG)

Zgłoszenia

Warunkiem uczestnictwa w Dyktandzie Świdnickim jest zgłoszenie udziału (imię, nazwisko i adres) w formie pisemnej, telefonicznie lub elektronicznie na adres 58-100 Świdnica, ul. Wrocławska 16, tel. 664 18 63 13, e-mail: lkpswidnica@gmail.com w terminie do 21 września.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *