Weź udział w stażu dziennikarskim

TV usmiechu

 

TV usmiechuObserwujesz rzeczywistość i widzisz więcej niż inni? Umiesz pisać i chcesz doskonalić swój warsztat pod okiem profesjonalistów? Dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił jako dziennikarze, „Telewizja uśmiechu” przygotowała specjalne staże.

Obserwujesz rzeczywistość i widzisz więcej niż inni? Umiesz pisać i chcesz doskonalić swój warsztat pod okiem profesjonalistów? Dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił jako dziennikarze, „Telewizja uśmiechu” przygotowała specjalne staże.

TV usmiechu

Przygotowane dla młodzieży w wieku gimnazjalnym staże zostaną zorganizowane w dwóch cyklach: wiosennym (kwiecień, maj i czerwiec) i jesiennym (wrzesień, październik i listopad). Uczestnicy zajęć nauczą się m.in. jak tworzyć artykuły i komunikaty medialne, gdzie szukać ciekawych tematów lub na czym polega rzetelność i odpowiedzialność pracy w mediach. Powstałe w trakcie zajęć artykuły będą na bieżąco publikować na oficjalnej stronie internetowej „Telewizji uśmiechu”, a najlepsze teksty będą miały szansę trafić na łamy świdnickich mediów. Wszystkie spotkania w ramach staży poprowadzą znani dziennikarze ze Świdnicy.

Aby wziąć udział w rekrutacji, należy przesłać jednostronicowy artykuł na dowolny temat (np. relacja z wydarzenia szkolnego; tekst może składać się z maksymalnie 2000 znaków ze spacjami; format odt lub doc). Autorzy dwunastu najciekawszych prac zakwalifikują się na zajęcia.

Zgłoszenia można nadsyłać do 3 kwietnia. W zgłoszeniach należy podać swoje imię i nazwisko, datę urodzenia, nazwę szkoły i numer klasy, kontakt mailowy i telefoniczny. Dane należy wpisać w treść wiadomości mailowej i przesłać na adres: zapisy@spichlerzkultry.pl. Tekst konkursowy należy przesłać jako załącznik do wiadomości mailowej. Wyniki naboru zostaną podane do 8 kwietnia.

Projekt „Telewizja uśmiechu” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Honorowym patronem jest Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak.

 

oprac. (BFG)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *