Wbiegli na wieżę (FOTO)

Najpierw okrążenie wokół Rynku, potem 222 schody w górę, aż na sam taras widokowy. Kilkudziesięciu śmiałków stanęło na starcie II Biegu na Wieżę Ratuszową w Świdnicy.

Impreza odbyła się po rocznej przerwie. Organizatorzy – Lokalna Organizacja Turystyczna i Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zapowiadają jednak, że wydarzenie na stałe wejdzie w kalendarz imprez rekreacyjno-sportowych. Chyba powinna, bo choć frekwencja tym razem nie dopisała (na starcie stanęło tylko 39 osób, a organizatorzy przygotowali 150 pamiątkowych medali), to uczestnicy byli zadowoleni. Elżbieta Kowalewska, zwyciężczyni w kategorii pań, żeby wbiec na świdnicki ratusz przyjechała aż ze Zgorzelca. – Biegło się fajnie. Na rundzie wokół Rynku można się było rozpędzić, po schodach można było biec sprintem – opowiadała na mecie. Najlepszy wśród panów – Jakub Janiszewski z Wałbrzycha zwracał uwagę, że ważna była taktyka. – Na schodach nie można było nadrobić wiele czasu. Już na mecie część ludzi narzekało, że na dole pobiegli za wolno – tłumaczył.

W obu kategoriach zanotowano rekordy trasy. Nagrody czekały nie tylko dla triumfatorów. Wszystkie panie i kilkunastu najlepszych panów otrzymało puchary i sprzęt sportowy.