Warsztaty majsterkowe – Castorama

Jednym z ciekawszych wydarzeń w którym uczestniczyli uczniowie klasy II b ze szkoły Podstawowej w Marcinowicach były drugie bezpłatne warsztaty w sklepie CASTORAMA. Każdy czytelnik pewnie zastanawia się, co ciekawego dzieci mogą robić w sklepie remontowo – budowlanym? No właśnie! Otóż uczniowie naszej klasy zamienili się w małych majsterkowiczów!

?????????????

Naszym zadaniem było zbudowanie z drewnianych elementów pociągu. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak wygląda proces przetwarzania drewna, ale przede wszystkim samodzielnie próbowały łączyć różne drewniane elementy. Cały przebieg zajęć pozwolił uświadomić wszystkim jak wiele wysiłku trzeba włożyć, aby powstała zabawka, która później trafia na sklepowe półki. Każde dziecko zbudowało własny pojazd, który później mogło zabrać do domu. Wszystkim małym majsterkowiczom polecamy tego rodzaju aktywność. Jak się okazuje, młotek nie taki straszny, jak go malują, a satysfakcja pociech z własnej pracy jest ogromna!

Uczniowie uznali to wydarzenie za istotne dla nich, ponieważ wróciły do domu z własnoręcznie wykonaną zabawką, drobnym upominkiem oraz dyplomem. Wycieczka dostarczyła dzieciom samych korzyści, zarówno edukacyjnych, jak i materialnych. Dodatkowym atutem był fakt, iż wycieczka była całkowicie bezpłatna.

Uczniowie klasy II b ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach wraz z opiekunem Barbarą Jaskólską.

Castorama 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *