Walka tak, punkty – na razie nie

Koszykarze IgnerHome Polonii Świdnica pechowo weszli w nowy sezon. Przegrali dwa pierwsze mecze, mimo że w obu zwycięstwo było naprawdę blisko.

IgnerHome Polonia Świdnica – SMK Lubin 61:70 (17:12, 14:18, 14:19, 16:21)

IgnerHome Polonia: Kostek 28, Biernat 8, Słobodzian 7, Soboń 7, Sieńko 6, Kaczmarczyk 5, Hałdaś, Cisek, Baranowski, Ozga, Poł.eć, Stec

WSTK Wschowa – IgnerHome Polonia Świdnica 73:70 (17:16, 13:14, 18:24, 25:16)

IgnerHome Polonia: Słobodzian 21, Kostek 20, Rogacz 10, Soboń 7, Cisek 4, Ozga 4, Hałdaś 2, Połeć 2, Korłub, Stec, Poradzisz

W starciu z Lubinem po wygranej pierwszej połowie, w drugiej inicjatywę przejęli bardziej doświadczeni rywale. W sobotę we Wschowej zacięta walka trwała przez cztery kwarty. Przed ostatnią biało-zieloni mieli sześć oczek przewagi. Niestety, ostatnia część padła łupem gospodarzy. Wygrali 25:16, a cały mecz 73:70.

W tym sezonie zespół Polonii tworzą niemal wyłącznie świdniczanie. Posiłki z zewnątrz są nieliczne, ale wielce wartościowe. Wojciech Kostek był w dwóch pierwszych meczach najlepszym strzelcem Polonii.

III liga koszykówki, grupa A

1 kolejka (28-29.09): IgnerHome Polonia Świdnica – SMK Lubin 61:70, Górnik Trans Eu II Wałbrzych – Basket Legnica 82:51, KKS Siechnice – Trustmate KKS Kobierzyce 71:60, ZZKK Orzeł Ziębice – WSTK Wschowa 79:84

2 kolejka (5-6.10): Wschowa – IgnerHome Polonia 73:70, Kobierzyce – Orzeł 92:91, Górnik – Siechnice 93:84, Basket –Lubin 54:83

1. SMK Lubin                                        2            4          2-0       +38
  2. Górnik Trans Eu II Wałbrzych          2          4             2-0       +40
  3. WSTK Wschowa                               2          4          2-0       +8
  4. KKS Siechnice                                  2            3          1-1       +2
  5. Trustmate KKS Kobierzyce              2          3          1-1
  6. IgnerHome Polonia Świdnica         2          2            0-2       -12
  7. ZZKK Orzeł Ziębice                          2          2          0-2       -16
  8. Basket Legnica                                  2          2          0-1       -31

Następna kolejka (12-13.10): Kobierzyce – IgnerHome Polonia, Ziębice – Górnik, Lubin – Wschowa, Siechnice – Basket