Walec Polonia jedzie dalej!(FOTO)

Domowy triumf 3:0 z PLKS-em Pszczyna był już dwunastym zwycięstwem siatkarek Polonii Świdnica w tym sezonie. Lider II ligi nie zwalnia tempa i pokonuje kolejne przeszkody!

Polonia Świdnica – PLKS Pszczyna 3:0 (20, 11, 20)

Polonia: Śmidowicz, Mielczarek, Małodobra, Telega, Maziakowska, Krusiewicz, Adamek oraz Paluszkiewicz, Druciak, Kuncman (libero)

To był pracowity tydzień dla polonistek. W środę wygrały 3:1 w Szczyrku, zaś w sobotę, 9 grudnia do Świdnicy zawitał PLKS Pszczyna. W poprzednim sezonie, to właśnie ten zespół wyrzucił świdniczanki za burtę play-offów i pozbawił szans na dalszą walkę o I ligę. Widzowie spodziewali się ciekawego i zaciętego boju, ale okazało się, że aktualnie PLKS nie ma już takich atutów, jak jeszcze kilka miesięcy temu i ostatnie przegrane w trzech setach nie są dziełem przypadku…

W trzech krótkich setach zakończył się też mecz w Świdnicy. Tylko w pierwszej partii kibice doczekali się trochę więcej emocji. Przyjezdne prowadziły nawet 17:13, ale świdniczanki w porę opanowały sytuację na parkiecie. W drugim secie była już prawdziwa demolka. Świdniczanki szybko odjechały na 11:1 i szkoleniowcy Polonii mogli rotować składem.

W trzeciej partii PLKS prowadził 12:9, ale wystarczyło kilka minut uważniejszej gry świdniczanek i na tablicy wyników zrobiło się 19:13. Polonia wygrała ostatecznie 25:20, a całe spotkanie 3:0! MVP meczu wybrano Annę Maziakowską. W sumie całość trwała nieco ponad godzinę…

Za tydzień biało-zielone czeka wyjazd do Wrocławia i derbowy pojedynek z rezerwami Impela. Będzie to ostatni występ świdniczanek w tym roku.

II liga, grupa 3

12. kolejka: (6.12): SMS PZPS II Szczyrk – Polonia Świdnica 1:3, Impel II Wrocław – PLKS Pszczyna 3:0, KPKS Halemba – Silesia Volley Mysłowice 1:3, Sokół Katowice – Olimpia Jawor 0:3, Częstochowianka – TKS Tychy 3:1, Polonia Łaziska – Sokół Radzionków 1:3

13. kolejka (9.12): Polonia – Pszczyna 3:0, Polonia Łaziska – Impel II 0:3, Sokół Radzionków – Tychy 3:1, Częstochowianka – Sokół Katowice 3:1, Olimpia – Halemba 3:0, Silesia Volley – Szczyrk II 3:0,

1. Polonia Świdnica 13 35 12-1 37:11

2. Sokół Radzionków 13 31 10-3 34:17

3. Częstochowianka 13 29 10-3 33:15

4. Olimpia Jawor 13 28 10-3 33:16

5. Silesia Volley Mysłowice 13 26 8-5 32:22

6. Impel II Wrocław 13 20 7-6 23:22

7. TKS Tobet Tychy 13 19 7-6 27:28

8. PLKS Pszczyna 13 18 6-7 23:24