Wałbrzyska od wtorku zamknięta

Ulica Wałbrzyska zostanie zamknięta od wtorku, 18 sierpnia. Związane jest to z rozpoczęciem prac przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Wałbrzyska, Polna Droga i Jana Kochanowskiego.

Ulica Wałbrzyska zostanie zamknięta od wtorku, 18 sierpnia. Związane jest to z rozpoczęciem prac przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Wałbrzyska, Polna Droga i Jana Kochanowskiego.

 

 

Apelujemy do kierowców, aby zwracali uwagę na nowe oznakowanie oraz objazdy.

Inwestycja współfinansowana jest przez Województwo Dolnośląskie, Gminę Miasto Świdnica i Powiat Świdnicki na mocy podpisanego w 2014 roku porozumienia. Jej koszt to blisko 4 mln zł. Zakłada ona remont nawierzchni jezdni, rozbiórkę mostu i budowę nowego obiektu, stworzenie ronda na skrzyżowaniu ulic Polna Droga, Jana Kochanowskiego, Wałbrzyska, budowę chodników, ścieżki rowerowej, nowego oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej oraz przebudowę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej. Wykonawcą inwestycji będzie Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, wyłonione w drodze przetargu.

 

Zdajemy sobie sprawę z utrudnień, jakie spowoduje zamknięcie ulicy Wałbrzyskiej. To kolejna po ulicy Sikorskiego duża inwestycja drogowa w naszym mieście realizowana w tym roku. Apelujemy w tym miejscu do mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość, niewielkie utrudnienia, z którymi będziemy się teraz zmagać, w przyszłości zaprocentują, poprawiając w znaczny sposób komfort i bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i kierowców, korzystających na co dzień z tych ulic – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

 

Prace remontowe w okolicy ulicy Wałbrzyskiej trwają już od 10 sierpnia. W tej chwili trwa modernizacja odcinka od ul. Leśnej do Mickiewicza. Prowadzona jest wymiana sieci gazowych i wodociągowych oraz chodników. Droga będzie w tym miejscu zamknięta dla ruchu do 30 września.

 

UM Świdnica

{fcomment}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *