Wakacje w mieście (FOTO)

 

Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi wystartowały półkolonie organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury. Zobaczcie, jak świetnie bawią się na nich dzieciaki.

Na cały lipiec organizatorzy półkolonii, czyli MDK, zaplanowali szereg wakacyjnych atrakcji. Wśród nich nie brakuje wyjazdów, wycieczek krajoznawczych, warsztatów tematycznych, spotkań z ciekawymi ludźmi, gier edukacyjnych i konkurencji rekreacyjno-sportowych.

W pierwszym turnusie dzieci i młodzież uczestniczyły w warsztatach tematycznych, wycieczkach turystycznych, grze miejskie, a także w konkurencjach sportowych. Najmłodsi świdniczanie uczestniczyli w warsztatach modelarskich, muzycznych i animacyjnych. Doskonalili oni swoje zdolności pod czujnym okiem Mateusza Grzelaka, Dariusza Jarosa i Wioletty Ziobrowskiej.

Nie mogło też zabraknąć wycieczki do aquaparku we Wrocławiu, gdzie spędzili cały dzień bawiąc i pływając.

Zorganizowano również grę miejską. – Nasi uczestnicy zostali podzieleni w pary i dostali mapę wraz z zaznaczonymi miejscami w Rynku. Zabawa polegała na znalezieniu owych miejsc i oznaczeniu ich na mapie – relacjonują opiekunowie.

W kolejnym dniu odbyła się wycieczka. Tym razem punktem docelowym były Kamionki oraz przejście przez „Ścieżkę Sentymentalną”.

Na koniec zorganizowano dzień sportowy na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

(BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *