Wakacje pełne uśmiechu

Żarów, niewielka gmina w województwie dolnośląskim, przez całe lato organizowała dzieciom zamieszkującym jej tereny czas pełen uśmiechów. Na koniec lata 50-osobowa grupa odwiedziła Rzecznika Praw Dziecka.

Rzecznik

Przez całe lato na terenie gminy Żarów, pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, prowadzona była akcja „Wakacje Uśmiechu”, której głównym celem jest zapewnienie atrakcyjnego i bezpiecznego wypoczynku dzieciom. Zwieńczeniem projektu była wizyta w Biurze RPD.

Cieszę się, że pomimo odpoczynku od szkoły chcecie zdobywać i upowszechniać wiedzę o prawach dziecka – powiedział Marek Michalak podczas spotkania z grupą, której członkami są dzieci z licznych grup zajęciowych z terenu gminy.

Rzecznik nie ma wątpliwości, że wszelkie inicjatywy dla dzieci, podejmowane przez władze gminy zawsze są zgodne z zasadami Konwencji o prawach dziecka. Nie dziwi zatem wyróżnienie Burmistrza Gminy Żarów Leszka Michalaka Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka Infantis Dignitatis Defensori.

To odznaka nie tylko za „Wakacje Uśmiechu”, ale wieloletnią troskę o dobro dzieci i dostrzeżenie fenomenu młodzieżowych rad, które wielokrotnie stanowią doskonałe uzupełnienie dla aktywności lokalnych władz. Gratuluję również znakomitej współpracy z pomocą społeczną – podkreślił Marek Michalak.

Wszyscy goście wrócą w rodzinne strony bogatsi o praktyczną wiedzę dotyczącą praw dziecka oraz materiały informacyjno-edukacyjne, które pomogą tę wiedzę utrwalać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *