Wałbrzyszanie zatańczyli na Euro 2012

taniecJeszcze teraz przeszywa mnie dreszcze emocji. Być w tym miejscu i uczestniczyć w tak wyjątkowym wydarzeniu, gdy każdy nasz ruch śledziło 40 tysięcy ludzi – tak na gorąco komentował swój udział w programie artystycznym Piotr Szewczyk z Wałbrzycha ze Szkoły Tańca Cordex.

Jeszcze teraz przeszywa mnie dreszcze emocji. Być w tym miejscu i uczestniczyć w tak wyjątkowym wydarzeniu, gdy każdy nasz ruch śledziło 40 tysięcy ludzi – tak na gorąco komentował swój udział w programie artystycznym Piotr Szewczyk z Wałbrzycha ze Szkoły Tańca Cordex.taniec

Piotr był członkiem ponad 90-osobowej grupy, która wystąpiła przed piątkowym meczem Rosja-Czechy na płycie imponującego wrocławskiego stadionu.

– Tego się nie da opisać słowami – tej radości i szczęścia, jaka mi towarzyszyła w tym momencie. Uczucia, które wynagrodziło mi natychmiast ów ogromny wysiłek, jaki nie tylko ja, ale wszyscy wkładaliśmy w przygotowanie tego programu – opowiada wałbrzyszanin.

– Było nas wśród wykonawców tego programu więcej tancerzy z Wałbrzycha, bo też koleżanki i koledzy: Magdalena Kmoch, Sonia Baran, Małgorzata Zamojcin, Maksymilian Mazurek, Kinga Kurowska, Wojciech Satała… – wylicza naprędce. – Do programu zakwalifikowaliśmy się uczestnicząc w castingu. Naprawdę było warto się trudzić, bo to doświadczenie, nie dające się z niczym porównać, jakie zapamiętuje się na całe życie. Mieliśmy bardzo ciekawe stroje. Program nawiązywał do emblematów UEFA i Euro 2012 oraz symboli reprezentacji narodowych, które walczyły w meczu.

Obecność tancerzy z Wałbrzycha, była w programie artystycznym zauważalna.

– Powierzono nam nawet partie solowe przy piłce. W kulminacyjnym momencie programu tańczył nasz kolega Maksymilian Mazurek – dodaje Piotr Szewczyk. – Próby do tego występu odbywały się od kilku miesięcy. Ostatnio w każdy weekend, ale też i w dni dodatkowe. Choreografia programu, którą opracował Krzysztof Mazur, utrzymywana była w ścisłej tajemnicy.

Program trwał niespełna 9 minut.

– To nie będzie jedyny nasz występ na płycie wrocławskiego stadionu – zdradza Piotr. – Na pewno wystąpimy jeszcze przed każdym kolejnym meczem rozgrywanym we Wrocławiu na mistrzostwach Euro 2012. Jaki wykonamy program nie zdradzę, bo to tajemnica.

Program z otwarcia można zobaczyć na stronie internetowej Szkoły Tańca Cordex.

walbrzyski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *