Wałbrzych ma swoich ambasadorów

wbsiemoniak

wbsiemoniakWałbrzych. Tomasz Siemoniak, Joanna Bator i Krzysztof Ignaczak to „Ambasadorowie Wałbrzycha”, którzy w Polsce i w świecie budują pozytywny wizerunek naszego miasta. Wybitnych wałbrzyszan nagrodzono w sobotę podczas gali w Zamku Książ. Wszyscy odebrali statuetki „Stokrotek”, kojarzących się z kulturą i specyfiką „zielonego miasta”.

Tomasz Siemoniak, Joanna Bator i Krzysztof Ignaczak to „Ambasadorowie Wałbrzycha”, którzy w Polsce i w świecie budują pozytywny wizerunek naszego miasta. Wybitnych wałbrzyszan nagrodzono w sobotę podczas gali w Zamku Książ. Wszyscy odebrali statuetki „Stokrotek”, kojarzących się z kulturą i specyfiką „zielonego miasta”.wbsiemoniak

„Ambasadorów Wałbrzycha” wybrali członkowie wałbrzyskiej Rady Gospodarczej, Rady Sportu i Rady Kultury. Za 2011 rok książańską Stokrotkę wręczono w trzech kategoriach „kultura”, „sport” i „służba publiczna”.

W pierwszej triumfowała Joanna Bator, pisarka nominowana do nagrody Nike. W drugiej nagrodzono reprezentanta Polski w siatkówce, Krzysztofa Ignaczaka. Laureat w sobotę brał udział w meczu w Bełchatowie, dlatego w jego imieniu nagrodę odebrał ojciec. Kulminacyjnym punktem wieczoru było wręczenie tytułu „Ambasadora” Ministrowi Obrony Narodowej Tomaszowi Siemoniakowi.

Imprezie towarzyszyła także aukcja charytatywna. Licytowano przedmioty podarowane przez „Ambasadorów Wałbrzycha” oraz sponsorów gali. Dochód z aukcji, prawie 25 tysięcy złotych, przeznaczono dla ośmioletniej Pauli. Dziewczynka choruje na zespół wad wrodzonych i wymaga kosztownej rehabilitacji.

Sobotni wieczór w Zamku Książ miał mocne, wałbrzyskie akcenty kulturalne. Ze specjalnym programem wystąpił kabaret „Kałasznikow”, laureat Ogólnopolskiej Giełdy Kabaretowej „Przewałka”. Czas gościom umilali również muzycy z Filharmonii Sudeckiej, a gwiazdą wieczoru był zespół „Raz Dwa Trzy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *