W Żarowie drożej, ale wciąż najtaniej

Od 1 sierpnia zmieniły się stawki za śmieci w gminie Żarów. Zaproponowane opłaty są wciąż jednymi z najniższych w całym powiecie świdnickim.

Mieszkańcy zapłacą 11 złotych za wywóz odpadów selektywnych i 14 złotych za odpady zmieszane. Tak zadecydowali żarowscy radni na ostatniej sesji rady miejskiej.

Umowa z dotychczas wywożącą śmieci firmą Veolia Usługi dla Środowiska w Krapkowicach, wygasa 31 lipca. Przetarg wyłonił nowego wykonawcę i od 1 sierpnia odpady od mieszkańców gminy Żarów odbierać będzie ta sama firma, tylko pod nazwą Eneris Surowce S.A. Nową umowa zawarto na cztery lata.

W tym czasie nie przewidujemy już żadnych zmian stawek za śmieci. Wypracowane kwoty są stawkami ostatecznymi. Nie zmienią się również dotychczasowe zasady odbierania odpadów. Co ważne, nowe stawki, nie powodują także konieczności składania przez mieszkańców nowej deklaracji. Wszystko odbywać się będzie na starych zasadach. Dodatkowo, Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Armii Krajowej 34 w Żarowie wciąż przyjmować będzie bezpłatnie dowolną ilość określonych odpadów, nie tylko w poniedziałki i soboty, ale również w każdą środę w godz. od 14.00 do 18.00. Przypominam także, że w każdy ostatni piątek miesiąca odbywa się zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Od 1 sierpnia odbierać będziemy jeszcze zużyty sprzęt RTV i AGD oraz opony o średnicy 1 metra bieżącego – nakreśla Tomasz Kuska, inspektor ds. gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Zbiór najważniejszych informacji dotyczących zmian opłat śmieciowych w formie ulotki trafił do wszystkich mieszkańców gminy Żarów. Niezbędne można znaleźć również na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Żarowie www.um.zarow.pl.

Oprac. mm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *