W Wałbrzychu będzie mniej komisariatów

apolicja1

apolicja1W Wałbrzychu będzie mniej komisariatów.Dwa komisariaty zamiast pięciu, mniej etatów administracyjnych i dwa nowe wydziały – tak w skrócie można opisać zmiany w wałbrzyskiej policji. Wszystko po to, by w mieście było bezpieczniej.

 

apolicja1Dwa komisariaty zamiast pięciu, mniej etatów administracyjnych i dwa nowe wydziały – tak w skrócie można opisać zmiany w wałbrzyskiej policji. Wszystko po to, by w mieście było bezpieczniej.

Porozumienie w tej sprawie, z komendantem miejskim policji, podpisali samorządowcy z Wałbrzycha i Szczawna – Zdroju. Co zakładają te zmiany? Przed wszystkim modernizacje komisariatu przy ul. Psie Pole i wyprowadzenie policjantów z mniejszych komisariatów (jednostka będzie połączeniem funkcjonujących komisariatów numer II, III i IV).

– Warunki pracy są tam urągające – mówi inspektor Ryszard Błażnik, komendant miejski policji.

W planach jest również wybudowanie nowoczesnego komisariatu, który obsługiwałby północną część aglomeracji wałbrzyskiej. Miałby on powstać z połączenia funkcjonujących dziś komisariatów I i V na pograniczu Szczawna-Zdroju, Piaskowej Góry i Podzamcza.

Modernizacja komisariatu przy ul. Psie Pole to koszt około miliona złotych. Znacznie droższa będzie budowa nowego komisariatu w północnej części miasta. Tu koszt szacuje się od 12 nawet do 16 milionów złotych.

– Jestem po spotkaniu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, gdzie od mininistra Rapackiego uzyskałem zapewnienie, że do każdej złotówki, wyłożonej przez samorządy, ministerstwo dołoży swoją złotówkę – zapowiada Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. Modernizacja policji to plany na najbliższe 2-3 lata.

http://walbrzyski.pl/

Fot. Krzysztof Kołowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *