W upale na piachu

Frekwencja na drugiej już edycji świdnickiej siatkówki plażowej dopisała, mimo iż plażowicze z naszego regionu mieli do wyboru aż trzy turnieje: we Wrocławiu, Dzierżoniowie i właśnie w Świdnicy. Do tego zorganizowanego przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zgłosiło się 14 par męskich i 7 par kobiecych.

Na zawody w ostatnią lipcową niedzielę przyjechali m.in. siatkarze z Wrocławia, Wałbrzycha, Kłodzka, Jelcza-Laskowic, Kudowy Zdroju, Żarowa, Modliszowa, Lubnia, Jawora i Milicza. W obu kategoriach mecze rozgrywane były systemem brazylijskim do dwóch przegranych spotkań. Panie grały do dwóch wygranych setów każdy do 15 punktów. Panowie rozgrywali jednego seta do 21 punktów. Kolejny raz pogoda sprzyjała aż zanadto uczestnikom zawodów. Temperatura przekraczała sporo ponad 30 stopni C.

W kategorii Open kobiet wiele razy, gdy się tylko pojawiają w Świdnicy, na najwyższym stopniu podium staje para Paulina Sobolewska i Joanna Rejno z Wrocławia i tak było tym razem. Na drugim miejscu uplasowały się Aleksandra Deptuch i Katarzyna Teodoruk z Jawora. Jedyna świdnicka para” Zuzann Miezgiel i Wiktoria Frankowska zajęła ex aequo 5-6 miejsce.

Bardzo wyrównane mecze toczyły się w kategorii Open mężczyzn. Wiele kończyło się na przewagi zwłaszcza w strefie ćwierć i półfinałowej. Ostatecznie mistrzem Świdnicy w lipcowym turnieju została para Jakub Jaworski i Kacper Pańczyk z Wrocławia, która pokonałą zespół z Wałbrzycha – Radosława Duszę i Wojciecha Gogolę. W meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się Mateusz Linkowski i Paweł Malicki z Wrocławia wygrywając z parą z Żarowa Dorian Kowalczyk i Jakub Dąbrowski. Honoru Świdnicy broniła para Jakub Popławski i Filip Slatan, która zajęła ex aequo miejsca 7-8.

Na zakończenie organizator turnieju wręczył czterem parom w obu kategoriach pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci sportowych koszulek. Miłym akcentem było też przekazanie na nagrody przez sympatyka plażówki pana Jerzego Tatarka koszulek-topów z podpisami czołowych polskich siatkarzy plażowych takich jak Dzikowicz, Andrys, Balcerowicz, Sad, Kanty, Kiernos, Kądziła, Ociepski. Koszulki trafiły do najlepszej żeńskiej drużyny Pauliny Sobolewskiej i Joanny Rejno.

Kolejna i zarazem ostatnia edycja siatkówki plażowej w Świdnicy zaplanowana jest na 20 sierpnia 2017.

Końcowa klasyfikacja

Open – Kobiety

1. Paulina Sobolewska, Joanna Rejno

2. Aleksandra Deptuch, Katarzyna Teodoruk

3. Sonia Flendrich, Paulina Szymańska

4. Kornelia Grzelka, Paulina Wiśniewska

5-6. Magdalena Sojka, Julianna Rokita

5-6. Zuzanna Miezgiel, Wiktoria Frankowska

7. Natalia Ławniczek, Dominika Wolanowska

 

Open – Mężczyźni

1. Jakub Jaworski, Kacper Pańczyk

2. Radosław Dusza, Wojciech Gogola

3. Mateusz Linkowski, Paweł Malicki

4. Damian Kowalczyk, Jakub Dąbrowski

5-6. Łukasz Ostapiuk, Tymoteusz Gajek

5-6. Tomasz Broński, Marcin Wolak

7-8. Jakub Popławski, Filip Slatan

7-8. Michał Frydrychowski, Paweł Frydrychowski

9-12. Mateusz Traczyk, Jacek Hawryło

9-12.Wojciech Stawiany, Marcin Dereń

9-12. Mateusz Biały, Damian Dykas

9-12. Paweł Olszewski, Michał Szydłowski

13-14. Daniel Szeliga, Paweł Włodek

13.14. Kacper Olipra, Damian Łabus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *