W trosce o bezpieczeństwo młodych świdniczan

Przez dwa dni uczniowie świdnickich szkół podstawowych uczyli się jak prawidłowo reagować na niebezpieczeństwa, które spotykają ich na co dzień. Specjalny program z udziałem funkcjonariuszy policji oraz straży pożarnej przygotowała Galeria Świdnicka. W trzeciej już edycji „Bezpiecznego Powrotu do Szkoły” wzięło udział ponad 200 dzieciaków z 5 placówek.

2

Zdajemy sobie sprawę jak wiele niebezpieczeństw stoi na drodze tych małych, ale  najważniejszych ludzi na świecie, dlatego już po raz kolejny próbujemy pomóc im kształtować dobre nawyki. Edukację uatrakcyjniamy zabawą – dzieci miały okazję przymierzyć hełm strażacki, wsiąść do radiowozu, obsługiwać wąż strażacki czy też przybić piątkę z Komisarzem Lwem. Każde z nich opuściło naszą galerię wyposażone w odblaski, które pomogą im zachować bezpieczeństwo na co dzień – mówi Kamil Janicki, kierownik ds. marketingu Galerii Świdnickiej.

Jak prawidłowo poruszać się na jezdni, jak się bronić w sytuacjach zagrożenia oraz dlaczego warto mieć przy sobie elementy odblaskowe – te i wiele innych praktycznych wskazówek otrzymali mali uczestnicy wydarzenia. 13 i 14 września w Galerii Świdnickiej pojawili się policjanci z KPP w Świdnicy oraz strażacy ze świdnickiej KPPSP. Oprócz prelekcji na temat bezpieczeństwa i pierwszej pomocy, uczniowie mogli zobaczyć pojazdy oraz sprzęt, którego na co dzień używają funkcjonariusze. Dodatkowo, dzieci wzięły udział w treningu krav magi, podczas którego poznały skuteczne techniki samoobrony.

1 3 4 5 6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *