W starciu liderów lepsza Nysa

Z bardzo solidnym rywalem zmierzyli się piłkarze Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica w swojej czwartej grze kontrolnej. W piątek, 7 lutego w Świdnicy przewodzący grupie wschodniej dolnośląskiej IV ligi biało-zieloni starli się z liderem opolskiej IV ligi, Polonią Nysa. Po ciekawym spotkaniu przyjezdni wygrali 4:2.

Dabro Bau Polonia-Stal Świdnica – Polonia Nysa 2:4 (1:2)

Bramki dla Dabro-Bau Polonii-Stali: Sowa, Myrta

Dabro Bau Polonia-Stal: B. Kot – Paszkowski, Orzech, Salamon, Barros, Stachurski, Sowa, Borowy, Tragarz, Baumgarten, Myrta oraz Wajda, Ł. Kot, Szuba, Białasik, Szczygieł, Krakowski

Przez całe spotkanie optyczną przewagę mieli podopieczni Rafała Markowskiego. Świdniczanie częściej też gościli pod bramką Polonii Nysa, ale to goście byli konkretniejsi. Zagrali bardzo skutecznie i udowodnili, że ich znakomity bilans rundy jesiennej (15 zwycięstw 15 meczach!) nie jest dziełem jakiegoś splotu korzystnych okoliczności, a wynika z jakości popartej wielką pewnością własnych umiejętności.

Dabro Bau Polonia-Stal objęła prowadzenie już w trzeciej minucie po strzale Wojciecha Sowy z rzutu wolnego, ale goście odpowiedzieli dwoma golami. Identyczny przebieg miała druga połowa. Gospodarze znów bardzo szybko zdobyli gola (Robert Myrta), ale potem ponownie dwie bramki zdobyli przyjezdni.

Za tydzień (sobota, 15.03, godz. 12.00, stadion ŚOSiR) poloniści zmierzą się ligowym rywalem – Pogonią Pieszyce.