W sołectwach dziękowali za plony (FOTO)

Bystrzyca Dolna oraz Stachowice zapoczątkowały sołeckie dożynki. Uroczystą Mszą Św. dziękowano za zebrane plony. Tradycyjnie na przybyłych gości czekały pięknie przygotowane wieńce dożynkowe, stragany z lokalnymi produktami i potrawami, rodzinne gry i zabawy.


Dożynki  to tradycja, którą podtrzymujemy i przekazujemy kolejnym pokoleniom i właśnie za to pragnę Państwu podziękować. Mimo nowoczesnej technologii, która jest wykorzystywana w rolnictwie nie mamy wpływu na  najważniejszą kwestię – pogodę. Ta w tym roku nas nie rozpieszczała. Susza oraz upały doskwierały nie tylko ludziom, ale również pracującym rolnikom, którzy tegoroczne zbiory podsumowują jednoznacznie – były ciężkie i trudne. Sama jestem rolnikiem i wiem ile wysiłku i pracy trzeba włożyć, aby ziemia wydała plony. I właśnie za ten trud dziękuję każdemu rolnikowi– podkreślała wójt gminy Świdnica, Teresa Mazurek.

Już dziś zapraszamy na Dożynki Gminy Świdnica, które w tym roku odbędą się w niedzielę 26 sierpnia w Krzyżowej od godz. 13.00 – teren Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *