W Oleśnicy bez sensacji

KK Oleśnica wziął rewanż za porażkę w Świdnicy i na własnym parkiecie pokonał Franc Gardiner Polonię Świdnica w zaległym meczu 13. kolejki koszykarskiej III ligi.

KK Oleśnica – Franc Gardiner Polonia Świdnica 84:71 (26:18, 26:4, 16:25, 16:23)

Franc Gardiner Polonia: Słobodzian 15, Soboń 15, Okraszewski 11, Poradzisz 11, Kaczmarczyk 10 Pełka 3, Biernat 2, Hałdaś 2, Sieńko 2, Barea, Kołodziej, Połeć

Świdniczanie grają ostatnio w kratkę, lepsze występy przeplatając tymi gorszymi. Wyjątkowo mocno w kratkę było też w Oleśnicy. Poloniści wprawdzie wygrali trzecią i czwartą kwartę, ale straty poniesione w pierwszej połowie były olbrzymie i nie udało się odwrócić losów spotkania. W drugiej kwarcie biało-zieloni zdobyli tylko cztery punkty i do przerwy rywale wygrywali aż 52:22.

W drugiej połowie podopieczni Mieczysława Młynarskiego podreperowali wynik i uniknęli bardziej dotkliwej przegranej.

Warto nadmienić, że koszykarze z Oleśnicy w tym sezonie nie przegrali meczu przed własną publicznością.

Mimo przegranej świdniczanie dźwignęli się w tabeli na piątą lokatę. W sobotę, 3 marca Polonia zagra w Siechnicach z sąsiadującym w klasyfikacji KKS-em.

III liga koszykówki

Mece zaległe: KK Oleśnica – Franc Gardiner Polonia Świdnica 84:71, Chromik Żary – KKS Siechnice. 104:53, Chromik – Basket 85:63