W niedzielę charytatywny turniej. Zagra osiem zespołów z powiatu świdnickiego

Osiem zespołów z powiatu świdnickiego wzmocnionych przedstawicielami lokalnych samorządów weźmie udział w Świątecznym Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Świdnickiego. Cały dochód z turnieju i towarzyszącej mu licytacji sportowych pamiątek przekazany zostanie na leczenie sześcioletniej Julii Malik. Wydarzenie już w niedzielę, 20 grudnia w hali na osiedlu Zawiszów.

turniej 20 grudnia

Julia, mieszkanka Żarowa cierpi na rzadką chorobę genetyczną Zespół Angelmanna, który cechuje się bardzo słabą równowagą, napadami padaczki i brakiem mowy. Dziewczynka już do końca życia musi być rehabilitowana. Uczęszcza na zajęcia logopedyczne, integrację sensoryczną i turnusy rehabilitacyjne, co wiąże się z dodatkowymi kosztami finansowymi. Aby pomóc rodzicom i dziewczynce w walce z chorobą środowisko piłkarskie postanowiło zorganizować charytatywny turniej.

Każdy z zespołów wpłacił 250 złotych wpisowego, Urząd Miejski w Świdnicy bezpłatnie udostępnił halę, Starostwo Powiatowe ufundowało puchary, a Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, senator Wiesław Kilian i firma JAKO zatroszczyli się o nagrody rzeczowe dla piłkarzy – opowiada o współorganizatorach zawodów Wiesław Żurek, szef Fundacji Łączy Nas Football, która kolejny już raz wychodzi naprzeciw potrzebom chorych dzieci. – W trakcie turnieju odbędzie się tez licytacja sportowych pamiątek, w tym koszulek klubów ekstraklasy z autografami zawodników – dodaje Żurek.

Najważniejszy jest charytatywny wymiar akcji, ale poziom sportowy powinien być wysoki. Przed kibicami zaprezentuje się osiem zespołów IV ligi i klasy okręgowej z powiatu świdnickiego. W składzie każdej z drużyn wystąpią samorządowcy. Turniej odbędzie się wg przepisów futsalu (4 graczy z pola i bramkarz). Mecze trwać będą 10 minut (bez przerwy). Wstęp wolny. Początek turnieju o godzinie 15.00.

PROGRAM TURNIEJU

20 grudnia, hala na osiedlu Zawiszów

Grupa A

AKS Strzegom

Victoria Świebodzice

Karolina Jaworzyna

Grom Witków

Grupa B

Zjednoczeni Żarów

LKS Bystrzyca Górna

LKS Gola Świdnicka

Polonia-Stal II Świdnica

godz. 14,30 – zbiórka drużyn

godz. 15.00 – otwarcie turnieju

godz. 15.10 – AKS – Grom (gr. A)

godz. 15.25 – Zjednoczeni – Polonia-Stal II (gr. B)

godz. 15.40 – Victoria – Karolina (gr. A)

godz. 15.55 – Bystrzyca Górna – Gola Św. (gr. B)

godz. 16.10 – AKS – Karolina (gr. A)

godz. 16.25 – Zjednoczeni – Gola Św. (gr. B)

godz. 16.40 – Victoria – Grom (gr. A)

godz. 16.55 – Bystrzyca Górna – Polonia-Stal II (gr. B)

godz. 17.10 – AKS – Victoria (gr. A)

godz. 17.25 – Zjednoczeni – Bystrzyca Górna (gr. B)

godz. 17.40 – Karolina – Grom (gr. A)

godz. 17.55 – Gola Św. – Polonia-Stal II (gr. B)

godz. 18.10 – mecz o 3. miejsce (2A-2B)

godz. 18.15 – mecz o 1. miejsce (1A-2B)

godz. 18.30 – zakończenie turnieju

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *