W niedzielę Bieg Tropem Wilczym

Punktualnie w samo południe w niedzielę, 26 lutego wystartuje w Świdnicy „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Areną imprezy będą obiekty Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Śląskiej.

Zgłoszenia i zapisy do biegu przyjmowane będą w dniu imprezy w Biurze Zawodów w hali lodowiska. Pierwszych 550 osób, które zapiszą się na bieg otrzyma pakiety startowe z pamiątkową koszulką, a na mecie medal. Do pokonania będzie dystans 1963 metrów. Na mecie dla uczestników przewidziano poczęstunek: ciepły napój i harcerska grochówka. Będzie też możliwość zagrzania się przy ognisku.

Impreza ma charakter rekreacyjny, głównym celem jest przekazanie treści historycznych oraz popularyzacja wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych – grup zbrojnych walczących z władzą komunistyczną w Polsce po 1945 roku.

Przed biegiem w katedrze odbędzie się uroczysta msza święta, natomiast na 2 marca w teatrze zaplanowano pokaz filmowy oraz występy artystyczne młodzieży z Młodzieży Domu Kultury w Świdnicy.

Udział we wszystkich przedsięwzięciach jest wolny.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Wolność i Demokracja. Partnerami są: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski w Świdnicy, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Urząd Gminy Świdnica, Komenda Hufca ZHP Świdnica, Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy, III LO w Świdnicy, Związek Strzelecki Oddział Świdnica, Nadleśnictwo Świdnica, Związki Kombatanckie i Żołnierskie ze Świdnicy, Firma elektroniczna UNITRON. Koordynatorem projektu jest Tadeusz Grabowski (tel: 601 996 788).  Honorowy patronat objął JE Biskup Świdnicki Ignacy Dec.

Więcej informacji, scenariusz, regulamin na www.osir.swidnica.pl oraz www.tropemwilczym.pl/bieg/swidnica/

 

Program „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” Świdnica 2017

26.02.2017 (niedziela)

10.00-11.30 – zapisy do biegu (hol lodowiska, ul Śląska)

12.00 – odśpiewanie hymnu Polski, oficjalny start biegu

ok. 13.00 – zakończenie imprezy

 

Wydarzenia towarzyszące

26.02.2017 (niedziela)

10.00 – msza święta (Katedra świdnicka, pl. Jana Pawła II)

11.00 – autobus spod katedry na teren ŚOSiR-u, kurs powrotny ok. 13.00

 

2.03.2017 (czwartek)

17.00 – prelekcja filmu „Hieronim Bednarski – wyklęty z czerwonej wsi”, wykład o żołnierzach wyklętych ks. Marcina Werczyńskiego, blok artystyczny młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury, dyskusja (Teatr Miejski, Rynek)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *