W końcu ujarzmili „Konie” (FOTO, WIDEO)

Przełamali własne słabości i fatalną statystykę. Za dziesiątym (!) podejściem ŚKPR Świdnica wreszcie znalazł patent na silny i niewygodny KSSPR Końskie. Po tradycyjnie już szalonym meczu Szare Wilki ograły Konie i wskoczyły na piątą lokatę w tabeli I ligi!

ŚKPR Świdnica – KSSPR Końskie 32:28 (15:14)

Przebieg meczu: 5′ 3:3, 10′ 7:7, 15′ 7:9, 20′ 9:12, 25′ 12:14, 30′ 15:14, 35′ 16:16, 40′ 16:19, 45′ 21:21, 50′ 25:21, 55′ 27:24, 60′ 32:28

ŚKPR: Prus, Wasilewicz, Bajkiewicz – Cegłowski 8, P. Rogaczewski 5, Makowiejew 4, Piędziak 3, Brygier 3, P. Kijek 3, D. Kijek 2, K. Rogaczewski 2, Borszowski 2, Lasak, Dębowczyk

Karne: ŚKPR 2/1, KSSPR 3/2

Kary: ŚKPR 8 minut, KSSPR 4 minuty

Zespół z województwa świętokrzyskiego nigdy nie leżał świdniczanom i nigdy też ŚKPR nie mógł go pokonać. Z dziewięciu dotychczasowych meczów „Konie” wygrały aż osiem, a raz był remis. Dzień na „nowe otwarcie” nadszedł w sobotę, 17 lutego. Podopieczni Grzegorza Garbacza wygrali po twardym boju 32:28 i udowodnili, że w swojej hali są w stanie pokonać każdego.

To był zacięty mecz, a oba zespoły lepsze momenty przeplatały gorszymi. ŚKPR rozpoczął od prowadzenia 3:1, ale dość szybko na tablicy wyników pojawił się remis. Następnie to goście wyszli na czterobramkowe prowadzenie 11:7. Na przerwę w nieco lepszych nastrojach schodzili jednak świdniczanie, bo po golu Konrada Cegłowskiego wygrywali 15:14…

Na początku drugiej połowy ŚKPR na dobre zaciął się w ofensywie i przez dziesięć minut rzucił tylko jedną bramkę. Goście odpowiedzieli sześcioma i w 41. minucie zrobiło się 20:16 dla rywali. ŚKPR znalazł się w poważnych tarapatach, ale kolejny już raz w tym sezonie w niewiarygodny sposób odwrócił losy spotkania. Kluczem okazała się zmiana systemu gry w obronie na 5-1. Na jedynce mocno napracował się Patryk Rogaczewski. Reszta zacieśniła szyki, a „Konie” zupełnie się pogubiły. ŚKPR rzucił osiem bramek z rzędu i w 51. minucie wyprowadził wynik na 26:21! Rywali próbował podrywać do walki bardzo dobrze dysponowany tego wieczora Patryk Mastalerz, ale nawet jego jedenaście bramek nie mogło zmienić ostatecznego rozstrzygnięcia. – Kluczowy moment nastąpił w drugiej połowie, gdy wygraliśmy fragment gry w osłabieniu i poprawiliśmy grę w obronie. Wcześniej nasza gra falowała, przydarzało nam się sporo błędów. Jeśli nauczymy się eliminować te słabsze momenty będziemy wygrywać jeszcze wyraźniej – ocenił trenera Garbacz. – Za nami bardzo trudny mecz. Do 45 minuty mieliśmy duże kłopoty, ale poprawa gry w obronie zadecydowała o naszym zwycięstwie. Były okazje do kontr, zdobyliśmy kilka bramek z rzędu i wywalczonej przewagi już nie oddaliśmy. Cieszymy się ze zwycięstwa i dziękujemy za wsparcie naszym kibicom – dodawał Konrad Cegłowski.

I liga, grupa B (południowa)

18. kolejka (17-18.02): ŚKPR Świdnica – KSSPR Końskie 32:28 (15:14), MTS Chrzanów – Politechnika Anilana Łódź 32:24 (15:10), SPR PWSZ Tarnów – AZS AWF Biała Podlaska 35:34 (18:23), Viret CMC Zawiercie – Czuwaj Przemyśl 33:37 (17:17). Mecz KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski – Olimpia MEDEX Piekary Śl zakończył się po zamknięciu wydania. Mecze: ASPR Zawadzkie – Siódemka Miedź Legnica, Ostrovia – Politechnika Radom zostały przełożone. MKS Wieluń pauzował.

1. SPR PWSZ Tarnów             17 42 14-0-3 573:504

2. AZS AWF Biała Podlaska    17 39 13-0-4 558:463

3. Olimpia MEDEX Piekary Śl. 16 33 11-0-5 481:439

4. Czuwaj Przemyśl                    16 30 10-0-6 523:480

5. ŚKPR Świdnica (b)            17 28 8-2-7 489:493

6. Ostrovia Ostrów Wlkp.          15 26 8-1-6 476:469

7. Siódemka Miedź Legnica       15 26 8-2-5 435:418

8. MKS Wieluń                             14 23 7-1-6 440:422