W hołdzie dla „Leydy”

W połowie stycznia ubiegłego roku zmarł tragicznie Maciej „Leyda” Sławniewicz, muzyk i autor tekstów piosenek związany ze świdnicką sceną muzyczną. Przyjaciele postanowili pokazać, że pamiętają i z okazji pierwszej rocznicy śmierci wydali specjalną płytę.

płyta1

Krążek „In Memory Of Herr Heretic” powstał dzięki zaangażowaniu takich osób jak Adam ,,Eversor” i Artur ,,Turek”. Ciężko jest wspominać każdą osobę, która od nas odeszła. Jeszcze trudniej wspominać artystę, który zostawia po sobie dokonania muzyczne……towarzyszące nam po jego śmierci, dzięki którym cały czas w nas żyje……17 stycznia przypada pierwsza rocznica śmierci Macieja ,,Leydy” Sławniewicza. Postanowiliśmy upamiętnić tę rocznicę powstaniem płyty, na której znajdują się utwory z projektów, których Maciej był założycielem i twórcą. Pomysł na płytę powstał kilka miesięcy temu. Nie wyobrażamy sobie sytuacji, żeby dorobek Macieja wraz z jego śmiercią trafił do szuflady…. – mówią przyjaciele.

Płyta powstała w wersji limitowanej i jest w całości finansowana przez przyjaciół. Nie będzie podlegała szerokiej dystrybucji i sprzedaży. Jest ona dostępna od 17 stycznia, a informacja o sposobie nabycia pojawi się na stronach internetowych.

Jak mówią znajomi, płyta powstała w hołdzie i już w tym momencie wiedzą, że to za mało. W ich głowach rodzą się dalsze pomysły. – W przyszłości planujemy oczywiście koncerty, ale dla niektórych muzyków, mimo iż minął rok, to tamto wydarzenie nadal jest zbyt emocjonalne, żeby wyjść na scenę i zagrać bez „Leydy”…… – przyznają.

Przypomnijmy, że Maciej „Leyda” Sławniewicz zmarł tragicznie 17 stycznia 2015 roku w wieku 38 lat. Był członkiem między innymi takich zespołów jak Eversor czy Azels Mountain i założycielem oraz twórcą Embitterment, Obscure czy Growls of Death. – Maciek był osobą niesamowicie charyzmatyczną. Każdemu, kto go znał, zapadł bardzo głęboko w pamięci, a osobom bliskim pozostanie już na zawsze w sercudodają znajomi.

(BFG)

  • Artykuł ukazał się w 3. numerze „Wiadomości Świdnickich” z 18 stycznia 2015 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *