W Galerii trwa MotoDar

Pokazy akrobatyki, występy taneczne, koncerty, atrakcje dla dzieci, pokazy karate, wystawa motocykli i oczywiście zbiórka krwi – między innymi takie atrakcje czekają na świdniczan podczas kolejnej imprezy MotoDar organizowanej w Galerii Świdnickiej przez Stowarzyszenie Motocyklowe Rider – Świdnica.

motodar 2016 - MNIEJSZY

Dzisiaj, 21 maja o godz. 10.00 rozpoczęła się kolejna edycja imprezy, podczas której oprócz zbiórki krwi, prowadzona będzie zbiórka środków pieniężnych na zakup protezy ręki dla 14-letniego Mikołaja. Mikołaj urodził się bez lewej dłoni. Konsultacja ortopedyczna wykazała, że nie ma przeciwwskazań do posiadania protezy, która da Mikołajowi szansę na normalne, aktywne życie. Szacowany koszt wykonania protezy mioelektycznej to ok. 60 tys. złotych. Zebrana podczas imprezy kwota zostanie w całości przekazana na zakup protezy. Za zbiórkę odpowiada Fundacja Banku Zachodniego WBK- Grupa Santander.

Dodatkowo prowadzona będzie zbiórka najbardziej potrzebnych rzeczy dla podopiecznych „Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci” w Świebodzicach. Wszystkich, którzy pragną wspomóc zbiórkę prosimy o dostarczenie takich artykułów jak: przybory papiernicze i piśmiennicze (bloki, papier kolorowy, bibuły, kredki, flamastry, itp.) oraz wszelkie artykuły do higieny dla dzieci (pasta do zębów, mydło, pieluchy dla dzieci powyżej 3 roku życia, nawilżane chusteczki higieniczne).

Jak co roku całej akcji towarzyszyć będą liczne atrakcje, które rozpoczną się od godziny 12.00. Na scenie Galerii Świdnickiej zobaczymy:

-występy grup tanecznych prowadzonych przez Annę Trzeciak i Lubomira Szmida,

-pokazy karate przygotowane przez Świdnicki Klub Kyokushinkai Karate i Krystiana Grodowskiego,

-pokazy akrobatyczne przygotowane przez Klub Akrobatyki Sportowej MKS Polonia Świdnica,

– występy młodych i uzdolnionych wokalistek i wokalistów z Akademii Rozwoju Talentów, prowadzonej przez Iwonę Kuśnierz

Nie zabraknie również animacji dla dzieci i malowania buziek, czym zajmie się fenomenalna Monika Masłowska. Na „malowanie buziek” mogą również liczyć troszkę większe Panie, ponieważ akcję wspierać będzie Jolanta Konarzewska z AVON-Świdnica. Dodatkowo w godzinach 12-14 urocze Panie pielęgniarki z Centrum Usług Medycznych “Eskulap” przeprowadzać będą badania poziomu cukru i cholesterolu we krwi oraz pomiar ciśnienia tętniczego krwi.

Nie obędzie się bez konkursów z nagrodami , a całości towarzyszyć będą oczywiście piękne motocykle, którymi na imprezę przyjedzie ekipa Stowarzyszenia Motocyklowego RIDER-Świdnica.

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do akcji, razem możemy zrobić więcej – zachęcają organizatorzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *