Volley w komplecie, ale wciąż bez punktów

Siatkarze UKS-u Volley Żarów trzech setach przegrali swój drugi mecz w II lidze. W Żaganiu były jednak przebłyski lepszej gry.

volley

Sobieski Żagań – Volley Żarów 3:0 (16, 21, 10)

Volley: Lewandowski, Kowalczyk, Greś, Pęczyński, Lange, Rzadkowski, Botwina (libero) oraz Orzechowski, Ostrowski, Popławski, Waszak, Wierzbicki, Barski

W pierwszej kolejce żarowski beniaminek w kiepskim stylu przegrał 0:3 z Chrobrym Głogów, na dodatek nie zdążając na czas z zarejestrowaniem wszystkich swoich zawodników. Przed drugą kolejką wszystkie formalności udało się zrealizować i trener Marcin Wójciak miał do dyspozycji aż dwunastu graczy. Vollej nieźle zaprezentował się w pierwszym i drugim secie. W drugiej partii prowadził nawet 16:12, ale doświadczeni rywale wyszli z opresji. Trzeci set był już historii i zakończył się bardzo wysoką wygraną Sobieskiego. – Było zdecydowanie lepiej niż w pierwszym meczu, ale rywal był bardzo mocny. My cały czas musimy się zgrywać. Będziemy szukali punktów w kolejnych meczach, ale te najważniejsze, z nieco słabszymi drużynami jak Gwardia, Zielona Góra, Bolesławiec, Oława są dopiero przed nami – mówi trener Marcin Wójciak

II liga siatkówki mężczyzn, grupa IV

2. kolejka (8.10): Sobieski Żagań – Volley Żarów 3:0, BTS Bolesławiec – Chrobry Głogów 2:3, AZS UAM Poznań – Olavia Oława 3:0, Astra Nowa Sól – Gwardia Wrocław 3:0, Bielawianka – AZS Zielona Góra 3:1

1. AZS UAM Poznań        2          6          2-0-0-0            6:0
  2. Sobieski Żagań             2          6          2-0-0-0            6:0
  3. Astra Nowa Sól            2          6          2-0-0-0            6:1
  4. Bielawianka                  2          6          2-0-0-0            6:2
  5. Chrobry Głogów           2          5          1-1-0-0            6:2
  6. BTS Bolesławiec          2          1          0-0-1-1            3:6
  7. AZS Zielona Góra         2          0          0-0-0-2            2:6
  8. Olavia Oława                 2          0          0-0-0-2            0:6