Volley w finale baraży o II ligę. O awans w Gdańsku

Do finału baraży o II ligę piłki siatkowej weszła drużyna UKS Volley Żarów. O awansie zdecydowały weekendowe mecze półfinałowe rozegrane w Namysłowie. Siatkarze nie ukrywają radości, ponieważ wiedzą, że już niewiele dzieli ich od bycia drużyną drugoligową .

volley

Przez cały sezon szli jak burza. Rywalom nie udawało się zdobywanie ich twierdzy – żarowskiej hali. I chociaż sezon był długi, to Volley Żarów z meczu na mecz stawał się coraz silniejszy. – Od początku zwyciężaliśmy, ale nie chcieliśmy nawet głośno myśleć o barażach do drugiej ligi. To dopiero nasz trzeci sezon w III lidze dlatego ewentualny awans pozostawał w sferze marzeń – mówi drugi trener (grający) Marcin Wójciak.

Teraz przed drużyną finał baraży, który odbędzie się w dniach 13-15 maja w Gdańsku. UKS Volley Żarów zmierzy się tam z drużynami z Krakowa, Chalinowa i Gdańska. Do drugiej ligi awansuje tylko jeden zespół, więc pozostaje jeszcze jedno – trudne zadanie do wykonania. – Wiele celów na początku wydaje się nie do osiągnięcia. Ale po to trenujemy, aby czerpać z tego radość i wygrywać. Jedziemy grać. W drużynie atmosfera jest wspaniała. Ja wiem, że w tej grupie drzemie wielki potencjał. Trzymajcie za nas kciuki – zaznacza trener Krzysztof Wierzbicki.

Turniej w Namysłowie (29.04-1.05)

Start Namysłów – UKS Volley Żarów 3:1, MUKS Michałkowice – Eurotex Lubsko 3:2, Volley – Eurotex 3:0, Start – Michałkowice 2:3, Michałkowice – Volley 3:2, Eurotex – Start 3:2

  1. MUKS Michałkowice 3 6 9:6

  2. UKS Volley Żarów 3 4 6:6

  3. Start Namysłów 3 4 7:7

  4. Eurotex Lubsko 3 4 5:8

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *