VII Jaroszowski Marszobieg Przełajowy

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaroszowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Jaroszowie, AKS Strzegom, OSiR Strzegom oraz Społeczność Biegowa „Strzegomska Dwunastka” kolejny już raz przygotowali dla uczestników wspaniałe święto sportu.

Pomimo deszczowej pogody i wielu zapytań czy Marszobieg nie zostanie odwołany organizatorzy podjęli wyzwanie, dostosowali się logistycznie oraz organizacyjnie do warunków atmosferycznych i sprawnie przeprowadzili wszystkie zaplanowane biegi. Uczestnicy również nie zawiedli, przybywając licznie do Jaroszowa. Wprawdzie rekord frekwencji nie został poprawiony, ale 190 uczestników (88 dzieci i 102 dorosłych) wraz z organizatorami stworzyli widowisko sportowe na bardzo wysokim poziomie, a wszystkim towarzyszyły dobre humory. Otwarcia Marszobiegu dokonała dyrektor ZSP w Jaroszowie Beata Jankiewicz. Następnie przeprowadzono muzyczną rozgrzewkę dla uczestników, którą wraz z uczennicami poprowadziła nauczycielka Monika Bytnar-Gołembiowska. Rywalizacja na trasach biegowych i marszowych przebiegała w duchu fair play, ciężkie warunki i błoto na trasach nie przeszkadzały nikomu, a wręcz były powodem wielu zabawnych sytuacji i komentarzy. Po ukończonych biegach na uczestników czekał posiłek – kiełbaska z grilla, którą serwowali radośni i uśmiechnięci rodzice ze szkolnej Rady Rodziców, a przez cały czas można było częstować się gorącą herbatą i kawą oraz słodkimi przekąskami.

Punktualnie o godz. 13:00 rozpoczęła się ceremonia dekoracji wszystkich uczestników, wręczenie podziękowań osobom i podmiotom, które wsparły zorganizowanie Marszobiegu oraz to, na co wszyscy z napięciem oczekiwali – losowanie nagród. Uczestnicy sobotnich zawodów otrzymali okolicznościowe medale, a najlepsi w biegu głównym i marszu Nordic Walking granitowe trofea. Trzeba przyznać, że nagrody były atrakcyjne i było ich bardzo dużo – główną nagrodą był rower MTB, a samo losowanie było niezwykle emocjonujące. Nagroda główna „pojechała” tym razem do biegacza z Wałbrzycha. – Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Edwarda Fedyczkowskiego za zaangażowanie w promocję sportu wśród społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie – mówią organizatorzy Marszobiegu. – Dziękujemy także wszystkim przyjaciołom, znajomym, osobom i podmiotom za wsparcie nas w formie finansowej, rzeczowej lub usługowej, uczestnikom za przybycie i stworzenie wspaniałego święta sportu w Jaroszowie.

(opr.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *