Ustrzeliły Sokoła, wskoczyły na podium!

Drugie zwycięstwo z rzędu odniosły siatkarki MKS Polonii. W sobotę świdniczanki w czterech setach rozprawiły się z Sokołem 43 Katowice. Kibice oklaskiwali nie tylko udane akcje siatkarskie, ale także jedną perełkę… piłkarską.

siatka (29)

MKS Polonia Świdnica – Sokół 43 Katowice 3:1 (17, 22, -23, 19)
MKS Polonia: Tomaszewska, Krusiewicz, N. Gezella, Małodobra, Woźniak, Druciak, Adamek (libero) oraz Jewiarz, Dynowska, Mielnik, Dynowska, Nowak
Podopieczne Marka Olczyka bardzo pewnie wzbogaciły się o trzy punkty, a spotkanie trochę niepotrzebnie przedłużyło się do czterech setów. Przy stanie 2:0 szkoleniowiec dał szansę gry zmienniczkom. Sprawnie dotąd funkcjonująca maszyna zaczęła zgrzytać i to Sokół wygrał trzecią partię 25:23. – Przeciwniczki złapały wiatr w żagle, ale na szczęście czwarty set znów należał do nas – analizuje Grażyna Działowska, prezes MKS-u. W ostatniej partii doszło do  niespotykanej sytuacji, która na długo pozostanie w pamięci kibiców. Ratująca piłkę Aleksandra Małodobra popisała się efektownym wolejem. Kopnięta zza linii końcowej piłka wróciła na stronę katowiczanek. Rywalki, które już zaczynały fetować zdobycie punktu, zupełnie się pogubiły. Ku olbrzymiej radości polonistek popełniły błąd i przegrały tę niezwykłą wymianę.
Po tej wygranej biało-zielone wskoczyły na trzecią lokatę w tabeli. Za tydzień będzie szansa na umocnienie miejsca w czołówce, bo w meczu z Zorzą Wodzisław świdniczanki bedą zdecydowanymi faworytkami

II liga siatkówki kobiet, grupa II
4. kolejka (15.10): MKS Polonia Świdnica – Sokół 43 Katowice 3:1, AZS Uni Opole – Sokół Radzionków 3:1, Olimpia Jawor – Częstochowianka 3:1. Mecz Polonia Łaziska Górne – Łaskovia Łask zakończył się po zamknięciu wydania. Zorza Wodzisław pauzowała

1. AZS Uni Opole                3    9    3-0-0-0    9:2
2. Sokół Radzionków           4    8    2-1-0-1    10:6
3. MKS Polonia Świdnica    4    8    2-0-2-0    10:8
4. Olimpia Jawor                 3    6    2-0-0-1    7:4
5. Częstochowianka            4    5    1-1-0-2    7:8
6. Łaskovia                          3    4    0-2-0-1    7:7
7. Zorza Wodzisław            3    4    1-0-1-1    6:7
8. Sokół 43 Katowice          3    1    0-0-1-2    4:9