Uniwersytet Dziecięcy Unikids

ddzuniweRok Akademicki Uniwersytetu Dziecięcego Unikids w Dzierżoniowie uroczyście zainaugurowano 6 października. Wykład dla dzieci poprowadziła sędzia Anna Maria Wesołowska.

 

Rok Akademicki Uniwersytetu Dziecięcego Unikids w Dzierżoniowie uroczyście zainaugurowano 6 października. Wykład dla dzieci poprowadziła sędzia Anna Maria Wesołowska.ddzuniwe

Na powitanie w holu dzierżoniowskiego Kinoteatru mali studenci odebrali koszulki z logo uniwersytetu i birety, rozdano także indeksy z pierwszym wpisem o wykładzie z dziedziny prawa. Później uczestnicy złożyli ślubowanie przy dźwiękach Gaudeamus Igitur.

Wykład wygłosiła sędzia Anna Maria Wesołowska, znana wielu dzieciom z programu telewizyjnego. Sędzia opowiadała dzieciom o tym, czym jest prawo, o odpowiedzialności karnej małoetnich, o tym, jak nie popaść w konflikt z prawem i procesie sądowym. Dzieci chętnie uczestniczyły w wykładzie, odpowiadając na pytania sędzi. Można było przymierzyć sędziowską togę i obejrzeć łańcuch sędziowski.

Organizatorami projektu są dzierżoniowanie Adriana i Janusz Kita. Unikids to naukowa zabawa w studiowanie. Projekt działa już w kilku miastach Polski, m.in. we Wrocławiu, Wałbrzychu, Śwnidnicy i Jeleniej Górze. Kierowany jest do dzieci w wieku 6-13 lat, które chcą dowiedzieć się m.in.: Czemu wyginęły dinozaury? Jak wygląda wszechświat i czy można zakleić czarną dziurę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *