Unia ma 60 lat! (FOTO)

Wielkie wydarzenie w Jaroszowie. Tamtejsza Unia świętuje w tym roku 60-lecie istnienia. Jubileuszowe uroczystości odbyły się w ostatni weekend sierpnia.

W oficjalnym otwarciu jubileuszu uczestniczyli: byli i obecni działacze, trenerzy, zawodnicy, burmistrz Gminy i Miasta Strzegom – Zbigniew Suchyta, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej – Andrzej Padewski, prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu – Dariusz Stachurski, sponsorzy, delegacje zaprzyjaźnionych i współpracujących z Unią organizacji społecznych oraz kibice i sympatycy klubu.

Zarząd klubu w dniu jubileuszu postanowił odznaczyć zasłużonych działaczy klubu. Srebrne odznaczenia z rąk prezesów Andrzeja Padewskiego (DolZPN), Dariusza Stachurskiego (OZPN) otrzymali: Zdzisław Szyszka (piłkarz oraz wieloletni prezes klubu jak również założyciel stowarzyszenia JKS UNIA Jaroszów), Władysław Fojna (piłkarz, wiceprezes oraz założyciel stowarzyszenia JKS UNIA Jaroszów), Jerzy Serwin (sekretarz, wieloletni kierownik drużyn seniorskich oraz również założyciel stowarzyszenia JKS UNIA Jaroszów), Janusz Zając (były wiceprezes zarządu a obecny sekretarz i kierownik drużyny seniorów). Natomiast za działalność przez okres 60 lat przekazano na ręce prezesa Damiana Głoda odznaczenia: srebrną odznakę klubową Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, złotą odznakę klubową Okręgowego Związku Piłki Nożnej, a także z rąk Zbigniewa Suchyty – burmistrza Miasta i Gminy Strzegom, Zbigniewa Kołodziej – Sołtysa wsi Jaroszów oraz Beaty Jankiewicz dyrektora Zespołu Szkół Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie listy gratulacyjne z drobnymi upominkami.

Jubileusz uświetniły dwa mecze piłkarskie. W pierwszym spotkaniu wystąpili trampkarze Unii i Herbapolu Stanowice. Wynik tego spotkania był rzeczą drugorzędną. W drugim meczu występujący w klasie seniorzy spotkali się z Darborem Bolesławice. Na boisku padł remis 1:1 (0:0). Bramkę dla gospodarzy strzelił Marcin Kołkowski.

W bufecie można było zasmakować pyszne pierożki oraz ogórki z pajdą smalcu przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich MORWA BIAŁA z Jaroszowa, pyszne gofry i naleśniki przygotowane przez młodzież z Jaroszowa. Zawodnicy z klubu serwowali pieczone ziemniaczki z grilla wraz z kiełbaską i kaszanką, które schodziły jak „ciepłe bułeczki”. Atrakcjami podczas całej imprezy do była dmuchana zjeżdżalnia dla najmłodszych, BUBLLE SOCCER – piłka nożna w balonie a obchody jubileuszu w sportowej atmosferze uświetniła zabawa taneczna przy zespole „COVERSIDE” z Jaroszowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *