Ukrainiec najszybszy w Świdnicy (FOTO)

foto

fotoAndryi Kulyk z grupy Kolss-BDC wygrał pierwszy etap jubileuszowego 50. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Grodów Piastowskich. Start i meta usytuowane były w Świdnicy. Kolorowy peleton pokonał osiem pętli wokół miasta. Łącznie kolarze przemierzyli 176 kilometrów.

Andryi Kulyk z grupy Kolss-BDC wygrał pierwszy etap jubileuszowego 50. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Grodów Piastowskich. Start i meta usytuowane były w Świdnicy. Kolorowy peleton pokonał osiem pętli wokół miasta. Łącznie kolarze przemierzyli 176 kilometrów. foto 36

Świdnica cały dzień żyła kolarstwem. Przy Polnej Drodze stanęło kolarskie miasteczko. Do południa na dwie pętle wyruszyli amatorzy. Ścigali się w trudnych, desczowych warunkach warunkach.

Zawodowcy stanęli na starcie o godzinie 14.00. Ośmiokrotnie pokonali trasę pętli Świdnica – Modliszów – Złoty Las – Lubachów – Bystrzyca Dolna – Świdnica. W Modliszowie usytuowana była premie górska II kategorii. Dodatkowo na trasie były dwa lotne finisze.

Rywalizacja była bardzo ciekawa. Chociaż na metę przyjechał cały peleton, to wcześniej nie brakowało śmiałych ucieczek i „harców”. Ukrainiec Kulyk zdystansował Polaków Pawła Franczaka (ActiveJet Team) i zwycięzcę wyścigu sprzed roku Mateusza Taciaka (CCC Sprandi Polkowice). Pierwszym liderem wyścigu został jednak Franczak, który otrzymał czasowy bonus za zwycięstwo na jednej z lotnych premii.

Górskie premie padały łupem kilku kolarzy; Włoch Moreno Gianpaolo (MG Kvis Vega) wygrywał trzykrotnie i on też na drugim etapie pojedzie w koszulce najlepszego górala.

Jutro zawodnicy pojadą w Polkowicac. Tam na sześciu rundach wokół miasta pokonają 154 km. Wyścig zakończy się w niedzielę w Legnicy.