Ukradli pieniądze listonoszce

policja4

policja4Wałbrzyscy kryminalni zatrzymali czterech sprawców rozboju. Mężczyźni napadli na listonoszkę i ukradli jej pieniądze przeznaczone na wypłaty. Na wniosek śledczych sąd aresztował całą czwórkę na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wałbrzyscy kryminalni zatrzymali czterech sprawców rozboju. Mężczyźni napadli na listonoszkę i ukradli jej pieniądze przeznaczone na wypłaty. Na wniosek śledczych sąd aresztował całą czwórkę na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.policja

Do zdarzenia doszło 25 stycznia br. około godz. 13 w Walimiu. Czterech mężczyzn zaoferowało pomoc listonoszce, której samochód utknął w zaspie. Wykorzystując moment nieuwagi zaatakowali 52-letnią kobietę. Przygotowaną taśmą skrępowali jej nogi i ręce oraz zakleili usta. Następnie ukradli jej przywieszoną do paska saszetkę z pieniędzmi w kwocie 2000 zł oraz przesyłki listowe i blankiety przekazów.

Tuż po zgłoszeniu na miejsce przestępstwa skierowano funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, którzy natychmiast zajęli się sprawą. Napadnięta kobieta nie potrafiła podać dokładnego rysopisu sprawców. Zapamiętała jednak charakterystyczne szczegóły samochodu, którym podjechali. Na podstawie jej opisu policjanci dotarli do osoby, która była właścicielem samochodu. Okazało się jednak, że mężczyzna samochód sprzedał rok temu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *