Ukradli auto, bo… nie mieli jak wrócić

Policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy po przeprowadzonych działaniach operacyjnych odzyskali skradziony pod koniec lutego w Walimiu samochód osobowy i w Świebodzicach zatrzymali troje sprawców przestępstwa. W mieszkaniu jednego z mężczyzn mundurowi znaleźli również narkotyki. Podejrzani odpowiedzą teraz przed sądem.

Realizując informacje własne funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu ustalili kto jest odpowiedzialny za kradzież samochodu osobowego sprzed jednej z posesji w Walimiu. W miniony piątek po południu udali się więc do Świebodzic, gdzie zatrzymali pierwszego ze sprawców – 37-letniego mieszkańca tej miejscowości. Mężczyzna posiadał w swoim mieszkaniu również niewielkie ilości narkotyków w postaci amfetaminy. Podczas prowadzonych tego dnia czynności policjanci odnaleźli również sam pojazd o wartości 5 tysięcy złotych, który został przez przestępców porzucony na ul. Strefowej w Świebodzicach. Dalsze działania operacyjne doprowadziły do zatrzymania następnego dnia nad ranem przez funkcjonariuszy tego wydziału dwoje współsprawców kradzieży. To kobieta i mężczyzna. Oboje mają 26 lat i również są mieszkańcami Świebodzic. Podejrzani tłumaczyli, że wykorzystali okazję i pozostawione w samochodzie kluczyki. Ukradli pojazd, gdyż nie mieli jak wrócić do domu.

Decyzją prokuratury wszyscy zostali objęci dozorem policyjnym. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *