Advertisement
Na sygnale, Polecamy

Ukradł piwo, groził nożem

Policjanci świdnickiej komendy doprowadzili do sądu mężczyznę, podejrzanego o kradzież rozbójniczą. 37-latek ukradł piwo, a później groził nożem. Znieważył też funkcjonariuszy.

fot. archiwum redakcji, ilustracyjne

Do przestępstwa doszło w piątek 13 października w godzinach wieczornych. – Policjanci z Komisariatu Policji w Świebodzicach otrzymali zgłoszenie, że na terenie jednego ze sklepów doszło do kradzieży rozbójniczej. Jak ustalono, 37-letni mężczyzna, po przyjściu do sklepu zabrał z półki trzy puszki piwa i nie płacąc chciał go opuścić. Gdy ochroniarz zwrócił mężczyźnie uwagę ten w celu utrzymania się w posiadaniu zabranego alkoholu bezpośrednio po dokonaniu kradzieży posługując się nożem do tapet, użył przemocy wobec niego i jeszcze innego pracownika sklepu – relacjonuje specjalista Wydziału Prewencji nadkom. Robert Topolski.

37 letni mieszkaniec Świebodzic został zatrzymany. W trakcie prowadzonych czynności znieważył dodatkowo interweniujących funkcjonariuszy.

Mężczyzna został doprowadzony do świdnickiej prokuratury, gdzie usłyszał m.in. zarzut dokonania kradzieży rozbójniczej, gróźb oraz znieważenia funkcjonariuszy.

Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec 37- latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Teraz, zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Świdnicy, najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za kradzież rozbójniczą grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

oprac. (BFG)

 

18 października 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *