Udany rewanż siatkarek Polonii! (FOTO)

Sokół Radzionków jest jedną z dwóch drużyn, które w tym sezonie znalazły patent na siatkarki Polonii. W sobotę świdniczanki zrewanżowały się Ślązaczkom za przegraną 1:3 na wyjeździe i w identycznych rozmiarach wygrały przed własną publicznością!

Polonia Świdnica – Sokół Radzionków 3:1 (12, -23, 19, 15)
Polonia: Gezella, Krusiewicz, Druciak, Woźniak, Małodobra, Paluszkiewicz, Adamek (libero)

Konfrontacja lidera z wiceliderem tabeli grupy 3 II ligi miała być szlagierem osiemnastej serii spotkań. I była, chociaż uczciwie trzeba przyznać, że mecz nie stał na najwyższym poziomie. Z perspektywy podopiecznych Mateusza Dąbrowskiego i Magdaleny Sadowskiej nie ma to jednak większego znaczenia. Najważniejsze, że biało-zielone dopisały do swojego dorobku kolejne trzy punkty. Wygrana z Sokołem jest zresztą ważna z kilku powodów. Po pierwsze: był to bodaj ostatni trudny przeciwnik Polonii w rundzie zasadniczej – do rozegrania pozostały jeszcze cztery mecze, w których Polonia zmierzy się z Polonią Łaziska Górne, TKS Tychy, Sokołem Katowice i KPKS Halemba. Po drugie: świdniczanki wygrały mimo problemów kadrowych bez kontuzjowanych Sandry Mielczarek i Klaudii Kołodziejczak. Wreszcie po trzecie: wydaje się, że teraz tylko jakiś kataklizm może pozbawić Polonię pierwszego miejsca przed fazą play off.
Najjaśniejszą postacią sobotniego meczu była Ewa Woźniak. Wybrana MVP spotkania zawodniczka skutecznie punktowała w ataku i zagrywce. W pierwszym secie Polonia rozgromiła Sokół do 12. Wydawało się, że w drugiej partii będzie podobnie, ale dość niespodziewanie przyjezdne nie tylko podjęły walkę, ale wygrały 25:23. Kolejne dwa sety nie miały już długiej historii. Polonistki bardzo szybko budowały przewagę kilku punktów i spokojnie kontrolowały wydarzenia na parkiecie.