Udany finisz Polonii-Stali i AKS-u

Perspektywy na awans do III ligi są raczej  niewielkie, ale wysokie miejsca na półmetku bardzo cieszą. Zwycięstwami zakończyli rundę jesienną gracze Polonii-Stali Świdnica i AKS-u Strzegom. Wpadkę zanotowała Karolina, która niespodziewanie bardzo wysoko poległa w Wielkiej Lipie.

polonia (11)
Polonia-Stal Świdnica – Orzeł Sadowice 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Klemiński 63′
Polonia-Stal: B. Kot – Kozaczenko, Klemiński, Białas, Jagieła, Szuba, Łuszkiewicz, Szczygieł (79′ P. Mazanka), Smutek (55′ Ł. Kot), Filipczak (81′ Gładysz), Borowy

Sokół Wielka Lipa – Karolina Jaworzyna 6:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Deneka 3′, 2:0 Pruchnicki 22′, 2:1 Ptak 42;, 3:1 Pyzłowski 50′, 4:1 Bienkiewicz 68, 5:1 Andrusiak 75′, 6:0 Jurkowski 84′
Karolina: Wajdzik – Czernicki, Salamon, Mrowiec, M. Krawczyk, Ptak (87′ Wudel), Rogowski (64′ Jaszowski) Sz. Borowy (64′ Schmidt), Roszak (79′ Adamowicz), Mróz, Ignatowicz

Włókniarz Mirsk –  AKS Strzegom 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 A. Wasilewski 63′
AKS: Słowik – Durajczyk, Serweciński, Sudoł, Krupnik, Sabat (55′ Alwin), J. Krzyżanowski, Sobczak, Domaradzki, M. Wasilewski (82′ Szerszeń), A. Wasilewski

Polonia-Stal w sobotę wygrała 1:0 z Orłem Sadowice i jest druga. Do liderującej Foto-Higieny Gać strata wynosi pięć punktów, ale rywale mają jeden mecz mniej. Bo spotkanie z Victorią Świebodzice przełożono na wiosnę.
Biało-zieloni długo nie mogli sforsować dobrze usposobionej defensywy i bramkarza Orła Sadowice, w końcu jednak po godzinie gry do siatki trafił Eryk Klemiński i trzy punkty zostały w Świdnicy. Wygrana mogła być dużo bardziej okazała, ale tym razem skuteczność nie była atutem biało-zielonych. Najlepszych okazji na podwyższenie rezultatu nie wykorzystali Piotr Szczygieł, Grzegorz Borowy i Wojciech Szuba. Bardzo skuteczny jest za to bramkarz Bartłomiej Kot, który w drugim kolejnym meczu obronił rzut karny.  Orzeł stanął przed szansą na objęcie prowadzenia w 28. minucie. – Ciężkie warunki, padający deszcz, grząska murawa, która z każdą minutą była coraz trudniejsza dla zawodników, nie pozwoliły na ładne piłkarskie widowisko. Kontrolowaliśmy przebieg meczu, częściej byliśmy w posiadaniu piłki, chociaż to nasi rywale mogli prowadzić do przerwy. W drugiej połowie udało się strzelić zwycięską bramkę, wygrać na zakończenie rundy, dobrej rundy – podsumował trener Polonii-Stali, Tomasz Oleksy.
Wielką „lipą” zakończyła się wyprawa do Wielkiej Lipy graczy Karoliny Jaworzyna. Porażka aż 1:6 trochę popsuła wrażenia z bardzo udanej dla beniaminka rundy jesiennej. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:1, ale nic nie zapowiadało pogromu. W drugiej części gole posypały się niczym z rogu obfitości.
Bardzo udaną rundę ma za sobą AKS Strzegom. W sobotę podopieczni Jarosława Krzyżanowskiego przypieczętowali ją zwycięstwem 1:0 w Mirsku. Gola na wagę trzech oczek zdobył Adam Wasilewski, dla którego było to już osiemnaste trafienie w tym sezonie! Wcześniej do siatki trafił też jego brat Marcin, ale sędzia ze sobie tylko znanych powodów gola nie uznał. Strzegomianie kończyli w dziesiątkę, bo w samej końcówce czerwoną kartkę po dwóch żółtych ujrzał Michał Sudoł. Ta sytuacja nie zmąciła dobrego nastroju szkoleniowca AKS-u.   – Za nami cała runda jesienna, w której pokazaliśmy się z jak najlepszej strony. Zdobyliśmy 28 punktów. Strzeliliśmy aż 48 goli, a większość z nich po ładnych, zespołowych akcjach. Myślę, że nasi kibice powinni być usatysfakcjonowani poziomem i stylem, jaki zaprezentowaliśmy. Odkąd jestem w Strzegomiu, to właśnie ten zespół gra najlepszą i najbardziej efektowną piłkę – podsumował na oficjalnej stronie internetowej klubu trener Jarosław Krzyżanowski.

IV liga, grupa wschodnia
15. kolejka (19-20.11):  Polonia-Stal Świdnica – Orzeł Sadowice 1:0 (0:0), Sokół Wielka Lipa – Karolina Jaworzyna 6:1 (2:1),  Orzeł Ząbkowice – Pogoń Oleśnica 1:5 (0:2), GKS Kobierzyce – Unia Bardo 3:1 (1:1), Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Wiwa Goszcz 1:4 (0:3), Sokół Marcinkowice – MKP Wołów 3:5, Piast Nowa Ruda – Bielawianka 2:2 (2:1). Mecz Foto Higiena Gać – Victoria Świebodzice został przełożony na rundę wiosenną.

16. Orzeł Sadowice (b)                15    7    2-1-12    11:38
Koniec rundy jesiennej. Następne mecze wiosną 2017 r.

IV liga, grupa zachodnia
15. kolejka (19-20.11): Włókniarz Mirsk – AKS Strzegom 0:1 (0:0), Karkonosze Jelenia Góra – Sparta Geębocice 6:1 (3:0), Nysa Zgorzelec – Piast Wykroty 5:0 (2:0), Granica Bogatynia – Stal Chocianów 0:3 (0:1), Zagłębie II Lubin – Zamet Przemków 8:0 (4:0, Lotnik Jeżów Sudecki – Orla Wąsosz 1:3 (0:1), Chrobry II Głogów – GKS Warta Bolesławiecka 1:2, Orkan Szczedrzykowice – Apis Jędrzychowice 4:2

1. Zagłębie II Lubin (s)            15    38    12-2-1    68:8
2. Orkan Szczedrzykowice        15    33    11-0-4    30:18
3. Apis Jędrzychowice (b)        15    30    9-3-3    35:22
4. Stal Chocianów (b)                15    29    8-5-2    24:14
5. AKS Strzegom                       15    28    8-4-3    48:24
6. Chrobry II Głogów                15    22    7-1-6    35:30
7. Orla Wąsosz (b)                     15    21    5-6-4    33:20
8. Karkonosze Jelenia Góra (s)        15    21    6-3-6    28:19