Uczą się pływać

Kolejni uczniowie z gminnych placówek oświatowych zdobywają umiejętności pływackie. Tym razem jest to grupa 45 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej i Grodziszcza, którzy w ramach projektu pn. „Umiem Pływać” bezpłatnie korzystają z Aquaparku w Bielawie.

Sport, zabawa, zdrowie a to wszystko zawarte w jednym słowie – UMIEM PŁYWAĆ.

Po Szkole Podstawowej w Pszennie, Witoszowie Dolnym, Bystrzycy Górnej, Mokrzeszowie, są to kolejne 2 placówki oświatowe w naszej gminie, które korzystają z tej formy aktywności sportowej dla swoich uczniów. Tak jak w latach ubiegłych zainteresowanie jest bardzo duże. Być może wśród młodych pływaków jest przyszły mistrz olimpijski. Dzięki zajęciom na pływalni dzieci nie tylko nabywają cennych umiejętności, ale korygują wady postawy. Mam nadzieję, że od przyszłego roku szkolnego zajęcia na basenie będą się już odbywać w naszej gminie i będziemy mogli realizować zamierzony cel – mianowicie, aby każdy uczeń opuszczający gminne szkoły potrafił pływać
 – podkreśla wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, finansowany m.in. przez Ministerstwo Sportu i Turystyki jest adresowany do uczniów szkół podstawowych w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu „nauki pływania”. Obejmuje 10 wyjazdów po 2 godziny.

Relacje oraz wypowiedzi dzieci:

– „Jest bardzo fajnie i zabawnie. Tutaj szybko leci czas. Zajęcia są bardzo ciekawe” – mówi Karolina.

– „Już utrzymuję się na wodzie, a pod wodą otwieram oczy” – chwali się Filip.

– „Zajęcia są superowe. Bardzo się bałem, ale z deską już utrzymuję się na wodzie” – zwierza się Maciek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *