Uczą się bezpiecznie żyć

Za nami Półfinał Dolnośląskiego Konkursu Bezpieczeństwa pn. „UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ 2017” w Wałbrzychu.

W dniu 14.03.2017 r. w Hali Lekkoatletycznej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu odbył się półfinał XIII Dolnośląskiego Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży pn. „Uczę się bezpiecznie żyć 2017″, w którym udział wzięli uczniowie reprezentujący placówki oświatowe z terenu 41 gmin.

Gminę Strzegom reprezentowali uczniowie z czterech szkół:

1. Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu w składzie: Kinga Kawałko, Filip Falkiewicz i Filip Gmyrek (opiekun – pani Izabela Luszawska).

2. Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu w składzie: Zofia Piekielny, Weronika Łoś i Marcin Dudek (opiekun – pan Robert Kotowicz).

3. Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu – Paweł Balawender (opiekun – pani Izabela Luszawska).

4. Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie, który reprezentowali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej: Diana Rogalska, Martyna Tomiczek i Maciej Kawiak oraz Gimnazjum – Zuzanna Kawiak (opiekun – pan Tomasz Dziurla).

Warto zaznaczyć, że uczestnicy Konkursu w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum przechodzili przez 4 stacje, na których musieli wykonać łącznie 8 zadań praktycznych, wykazując się swoimi wiadomościami z dziedziny bezpieczeństwa środowiskowego (społecznego, gospodarczego, przyrodniczego) oraz udzielania pierwszej pomocy.

W wyniku rywalizacji, która była na bardzo wysokim poziomie, jury przedstawiło końcowe wyniki, na podstawie których:

Zuzanna Kawiak (Gimnazjum w Jaroszowie) zajęła 5. miejsce, zaś Paweł Balawender (Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu) 8. miejsce na 14 uczestników;

– trzyosobowe drużyny uczniowskie reprezentujące ww. placówki oświatowe naszej gminy zajęły miejsca w „drugiej dziesiątce” na 21 szkół uczestniczących w konkursie.

Uczestnicy konkursu bardzo gorąco dziękują panu Zbigniewowi Suchycie – Burmistrzowi Strzegomia za zorganizowanie i sfinansowanie transportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *