Tysiące podpisów za obwodnicą

obwodnica

obwodnicaKonferencja podsumowująca akcję zbierania podpisów pod apelem do minister infrastruktury i rozwoju Marii Wasiak odbyła się 29 stycznia o godz. 14.30 przed Urzędem Miejskim. Wzięli w niej udział zastępcy prezydenta Świdnicy – Marek Suwalski i Szymon Chojnowski oraz Poseł na Sejm RP Teresa Świło.

Konferencja podsumowująca akcję zbierania podpisów pod apelem do minister infrastruktury i rozwoju Marii Wasiak odbyła się 29 stycznia o godz. 14.30 przed Urzędem Miejskim. Wzięli w niej udział zastępcy prezydenta Świdnicy – Marek Suwalski i Szymon Chojnowski oraz Poseł na Sejm RP Teresa Świło.

obwodnica

Ta konferencja została zwołana dlatego, żeby pokazać mieszkańcom, ze ich głosy są ważne i każdy podpis się liczy, a my to doceniamy. Mieszkańcy muszą wiedzieć, że jesteśmy dla nich. Wszystko co robimy, robimy dla Świdnicy, aby w naszym mieście lepiej się żyło – mówiła Teresa Świło.

 – Akcja zbierania podpisów mieszkańców miasta Świdnicy, wspierających powrót na listę krajową budowy obwodnicy została w dniu dzisiejszym zakończona. Czy nasze działania się powiodą? Trudno na dzień dzisiejszy to stwierdzić, ale będziemy robić wszystko, by tak się stało – dodał Marek Suwalski.

 – W imieniu prezydent Beaty Moskal – Słaniewskiej dziękujemy mieszkańcom Świdnicy i okolic za te wszystkie głosy, wsparcie oraz włączenie się w naszą akcję. Osobiście przekażemy Państwa podpisy do pani minister – dodał Szymon Chojnowski.

 Akcja zbierania podpisów pod patronatem Prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej i Przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Dzięcielskiego, przy zaangażowaniu Posłów na Sejm RP Teresy Świło i Roberta Jagły, radnych miejskich, lokalnych przedsiębiorców oraz urzędników spowodowała, że swoje poparcie wyraziło dotychczas 3670 osób.

 – Myślę, że nasze działania są po to, aby Warszawa też widziała, że Świdnica walczy o to, żeby ta obwodnica znalazła się na liście krajowej na lata 2014 – 2023. Ja, jako członek komisji infrastruktury podjęłam wszelkie starania, żebyśmy walczyli o tę naszą obwodnicę, która jest bardzo potrzebna mieszkańcom Świdnicy. Jak wiemy, dotychczas Świdnica jest podzielona ulicą Zamenhofa na dwie części. Samochody, które przejeżdżają przez miasto bardzo utrudniają życie mieszkańcom i myślę, że dołożenie obwodnicy na listę krajową spowodowałoby mniejszy ruch na ulicy Zamenhofa i polepszenie komunikacji chociażby ze Strzegomiem czy Dzierżoniowem. To jest dla nas ważne i o to walczymy – dodała poseł.

Już 30 stycznia 2015 r. o godz. 12.30 poseł Teresa Świło i zastępca prezydenta miasta Szymon Chojnowski wezmą udział w konferencji konsultacyjnej dotyczącej projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 organizowanej przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

 

w zastępstwie za Rzecznika Prasowego

Honorata Obałka

Podinspektor w UM Świdnica

 

{fcomment}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *