Tysiące kwiatów i roślin zazieleni Świdnicę

Zasadzone jesienią cebule tulipanów i narcyzów właśnie rozkwitają. Kwiaty pojawiły się m.in. na skwerze Kaczyńskiego, na placu Grunwaldzkim, placu Jana Pawła II i placu św. Małgorzaty. Rośliny te zdobią także pasy drogowe przy rondach, m.in. przy ulicy Śląskiej, Pionierów, Komunardów, Kliczkowskiej i przy pl. Wolności. Powierzchnia na której rosną kwiaty wynosi ponad 500 metrów kwadratowych.

skwer frańskiszknska (3)

W kwietniu wykonano także nasadzenia wiosennych kwiatów. Bratki i stokrotki pojawiły się przy pl. Św. Małgorzaty, przy ul. Franciszkańskiej oraz na pl. Grunwaldzkim.

Szałwia, żeniszek, begonia i aksamitka zakwitną na świdnickich placach, skwerach i rondach pod koniec maja. Zajmą powierzchnię prawie 800 metrów kwadratowych.

Dodatkowo kolorowe pelargonie i surfinie pojawią się w  129 koszach kwiatowych wiszących na latarniach, w 55 skrzynkach balkonowych, w 10 wieżach kwiatowych oraz na 6 stojakach ustawionych w różnych punktach miasta. Nowy blask zyskają także gazony kwiatowe i zieleńce.

Koszt wszystkich nasadzeń w tym także zakup kwiatów i roślin to w sumie  prawie 200 tys. zł. Miejsca, gdzie występują nasadzenia kwiatów, w większości objęte są monitoringiem wizyjnym straży miejskiej. Za ich zrywanie grożą surowe kary pieniężne. Za takie wykroczenie w postępowaniu mandatowym grozi grzywna do 500 zł, a w postępowaniu przed sądem do 5 tys. zł.

– Apelujemy w tym miejscu do mieszkańców, aby nie byli bierni i jak tylko będą świadkami niszczenia kwiatów bądź ich kradzieży, niech niezwłocznie powiadomią straż miejską lub policję – mówi Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy UM w Świdnicy.

tekst i foto UM Świdnica

plac wolności (2) rondo osir (6) skwer frańskiszknska (1) skwer frańskiszknska (3)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *